Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
filtr pevných částic DPF
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další 
Zaslat odpověď

Strana 4 z 5
Sethox je teď offline  Sethox
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 24.6.2015 , 21:00   Citovat  

turkpet napsal:
V mijom aute vydržal nový filter 85 tis km, po 98% vyčistení cez H servis ( odoslaný do Prahy k smartclean technologii) 25 tis.
Ani na SK ani v ČR v H servise nevedeli prečo sa aktívne nevypaluje... Aj na zahraničných fórach sú o tom u Hondy mraky a nakoniec to skončí vždy rovnako..
Fakt nemám čas 2x do mesiaca chodiť do H servisu. Nechcem nič iné, len normálne jazdiť. Auto som nekupoval ale zdedil po bratovi. V súčasnej dobe 9 z 10 návštev dieselových áut ( obecne) v servise je kvôli DPF
K tým bananom: mesačne by som mohol opici kúpiť cca 2500kg

Stejně je to porušení zákona, takže můj názor to nezmění. Důležité je, pro tebe, že na mém názoru vůbec nezáleží a můžeš si dělat co chceš. Mrk Ostatně, já ve svém prorezlém anglánovi tohle neřeším. Velmi šťastný

Tak to na české poměry můžeš koupit docela dost banánů. My tolik nejíme, ale banánů bychom si mohli pořídit víc.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
turkpet je teď offline  turkpet
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 24.6.2015 , 21:05   Citovat  

Sethox napsal:
Stejně je to porušení zákona, takže můj názor to nezmění. Důležité je, pro tebe, že na mém názoru vůbec nezáleží a můžeš si dělat co chceš. Mrk Ostatně, já ve svém prorezlém anglánovi tohle neřeším. Velmi šťastný

Tak to na české poměry můžeš koupit docela dost banánů. My tolik nejíme, ale banánů bychom si mohli pořídit víc.

Ani ja banány často nejem...to skôr manželka, ale ta si kupuje banány za svoje přátele

Sethox je teď offline  Sethox
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 24.6.2015 , 21:15   Citovat  

turkpet napsal:
Ani ja banány často nejem...to skôr manželka, ale ta si kupuje banány za svoje přátele

Já spíš myslel, že jí stačí tvůj banán. Velmi šťastný je to dobrý

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 24.6.2015 , 21:20   Citovat  

Sethox napsal:
Já spíš myslel, že jí stačí tvůj banán. Velmi šťastný je to dobrý

Ten nejde naceniť je to dobrý

SaKaL je teď offline  SaKaL
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 24.6.2015 , 21:30   Citovat  

Plne Ti rozumim...
Zatim jsem mel vzdy benzin, naftu pouze ve sluzebnim (a zatim nastesti bez DPF), ale az budeme obmenovat nynejsi CR-V, tak nerikam, ze bych nechtel vyzkouset 1.6 iDTEC, nicmene tyhle problemy me trochu odrazuji Smutný
Moc tomu nerozumim, ale nebylo by lepsi nez tyhle "slavne" DPF filtry, tam dat nejaky filtr, ktery by se jednoduse menil pri vymene oleje a stal by "par korun"? Ja vim, asi ne, mozna bych to chtel moc jednoduchy...

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 24.6.2015 , 22:03   Citovat  

SaKaL napsal:
Plne Ti rozumim...
Zatim jsem mel vzdy benzin, naftu pouze ve sluzebnim (a zatim nastesti bez DPF), ale az budeme obmenovat nynejsi CR-V, tak nerikam, ze bych nechtel vyzkouset 1.6 iDTEC, nicmene tyhle problemy me trochu odrazuji Smutný
Moc tomu nerozumim, ale nebylo by lepsi nez tyhle "slavne" DPF filtry, tam dat nejaky filtr, ktery by se jednoduse menil pri vymene oleje a stal by "par korun"? Ja vim, asi ne, mozna bych to chtel moc jednoduchy...

Veru, tato technológia tak ako je v súčasnej dobe, tak je o ničom. Ved len vyrobiť filter musí byť energeticky náročné a tým neekologické ( ťažba rudy, výroba kovoveho plášťa, drahé kovy ako súčasť niektorých dpf), vyššia spotreba vozidiel.., ktoré jazdia bo vyssich otáčkach, kontrolka, ktorá ťa posiela sa len tak previesť, aby si ho vypálil. Ide o zisky tých, čo na DPF zarábajú , presadené zákony, ktore im zabezpečili od 2009r.v každom dieslovom aute povinnosť filtra... ktorý samozrejme stoji majlant a ešte sa bude musieť meniť... A pod rúškom ekologicnosti a ochrany zdravia sa groše hrnú do kapes...
Nebranim sa snahám o zlepšenie ovzdušia, ale zatiaľ sa zo nejako nedarí Ble

silenec je teď offline  silenec
Partner H-C
0
PříspěvekZaslal: 14.1.2016 , 15:24   Citovat  

Půjčovna filtrů - i takto se to asi dá řešit HaHaaa odkaz

RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 14.1.2016 , 17:08   Citovat  

Je fakt užasný na čem všem a s čím se dá postavit podnikání Velmi šťastný

vespula.mortifer je teď offline  vespula.mortifer
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 14.1.2016 , 23:44   Citovat  

Nechce se mi to číst celé, ale umím ty filtry DPD vyčistit.

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 15.3.2017 , 12:32   Citovat  

Takže už aj na benzínové mašiny došlo... Bueee
tudy odkaz

..ostáva mi už len možnosť elekttomobilu

jirkasnoopy je teď offline  jirkasnoopy
0
PříspěvekZaslal: 23.4.2017 , 23:07   Citovat  

Koupil jsem accorda 2009 a za pár dni a po pár km mi taky naskočila kontrolka. Doufal jsem, že je to nejaka drobnost, ale jak to tady čtu, je to pěkně na prd. Budu tedy muset zajet do Hondy a jsem zvedavej, jak tam pochodim. Pokazilo mi to radost z auta, protoze jinak jsem s nim spokojenej.

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 23.4.2017 , 23:15   Citovat  

jirkasnoopy napsal:
Koupil jsem accorda 2009 a za pár dni a po pár km mi taky naskočila kontrolka. Doufal jsem, že je to nejaka drobnost, ale jak to tady čtu, je to pěkně na prd. Budu tedy muset zajet do Hondy a jsem zvedavej, jak tam pochodim. Pokazilo mi to radost z auta, protoze jinak jsem s nim spokojenej.

Som zvedavý, či dopadneš ako ja Velmi šťastný

STWondr je teď offline  STWondr
0
PříspěvekZaslal: 24.4.2017 , 5:01   Citovat  

Ahoj,
Připojuji se s dotazem ohledně DPF filtru. Mám v plánu koupit Accorda 2.2 cdti a co jsem vyčetl tak auta z dovozu mají DPF fitr. Někde je tu článek že tento filtr stojí cca 100tis. Nicméně při ucpání jdou spaliny kolem a tak se dá jezdit dál( moc nevěřim). Nicméně pokud koupim auto z dovozu a namontuju si střední díl výfuku pro auto s českou specifikací mělo by to fugovat ok. nebo se pletu? samozřejmě na STK a emise bych puvodní filtr vrátil. Prostory a vybavení na to mám. Nebo jak to řeší místní majitelé CDTI.?
Díky za odpověd.

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 24.4.2017 , 7:32   Citovat  

STWondr napsal:
Ahoj,
Připojuji se s dotazem ohledně DPF filtru. Mám v plánu koupit Accorda 2.2 cdti a co jsem vyčetl tak auta z dovozu mají DPF fitr. Někde je tu článek že tento filtr stojí cca 100tis. Nicméně při ucpání jdou spaliny kolem a tak se dá jezdit dál( moc nevěřim). Nicméně pokud koupim auto z dovozu a namontuju si střední díl výfuku pro auto s českou specifikací mělo by to fugovat ok. nebo se pletu? samozřejmě na STK a emise bych puvodní filtr vrátil. Prostory a vybavení na to mám. Nebo jak to řeší místní majitelé CDTI.?
Díky za odpověd.

Ak vyhodis dpf,musíš vyriešiť aj čidla pred a za filtrom( sledujú rozdiel tlakov)..inak ti auto nepôjde..bude hlásiť závadu..ide to napr.preprogramovanim ŘJ...ale to potom neviem či by nerobilo problém ak by si tam DPF dal. späť.
Inak ak je ucpaný,žiadna cesta okolo neexistuje
Auta z dovozu do 2009 majú DPF len ako príplatkovu výbavu,takže možno tam byť nemusí.

0
PříspěvekZaslal: 24.4.2017 , 7:55   Citovat  

turkpet napsal:
Ak vyhodis dpf,musíš vyriešiť aj čidla pred a za filtrom( sledujú rozdiel tlakov)..inak ti auto nepôjde..bude hlásiť závadu..ide to napr.preprogramovanim ŘJ...ale to potom neviem či by nerobilo problém ak by si tam DPF dal. späť.
Inak ak je ucpaný,žiadna cesta okolo neexistuje
Auta z dovozu do 2009 majú DPF len ako príplatkovu výbavu,takže možno tam byť nemusí.

Takže to chce nejakej emulátor? Nebo je najaká cesta co s ucpaným DPF? jako 100 Tis. u auta za cca 160 mi příde jako celkem hloupost kiss me

Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 24.4.2017 , 8:02   Citovat  

STWondr napsal:
Takže to chce nejakej emulátor? Nebo je najaká cesta co s ucpaným DPF? jako 100 Tis. u auta za cca 160 mi příde jako celkem hloupost kiss me

Ona ojetá nafta je hloupost a hodně často kasička... Velmi šťastný

Ale můžeš si koupit auto z ČR bez filtru,ne?

0
PříspěvekZaslal: 24.4.2017 , 8:08   Citovat  

Hellborn napsal:
Ona ojetá nafta je hloupost a hodně často kasička... Velmi šťastný

Ale můžeš si koupit auto z ČR bez filtru,ne?

Ano to je pravda. zatím jsem měl vždy benzíny...ale benzín neni zadarmo a nafta jo.
Doufam že něco bez filtru najdu.
Líbí se mi Accord nebo Mazda 6 no...Bohužel nafta od Subaru stojí zaprd.

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 24.4.2017 , 8:47   Citovat  

STWondr napsal:

Chce to filter poslať kam patrí a na STK niekoho uplatiť...nebudeš jediný:
tudy odkaz

robsik1 je teď offline  robsik1
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 25.4.2017 , 12:41   Citovat  

Já řeším taky problém s využitím I-dtec na Accorda. Koupil jsem auto na ježdění do práce cca 50 km každý den. Za 2 měsíce jsem změnil práci a nyní jezdím 5km. Takže nájezd se enormně snížil. Nedostanu se na nějakou delší trasu,... max. jednou za 14 dní tak 50km cesta.
Podle toho co tady píšete to DPF asi moc dlouho nevydrží. Už přemýšlím o prodeji a výměně za benzín.

Nyní má to auto najeto 25tis.

Klasounek je teď offline  Klasounek
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 26.4.2017 , 12:48   Citovat  

Včera jsem se bavil s Rom. a přišla reč i na DPF a říkal něco o tom, že doba pokročila a filtr lze "vyčistit" a není nutné ho měnit (nejspíš asi ne ve 100% případů). Tak ho zkuste kontaktovat, nebo sem třeba zabrousí a něco prozradí...

"Bohužel" teď taky pokukuji po i-CTDI (Hondu se mi opouštět nechce a tak skoro nebude na výběr Smutný )

markos je teď offline  markos
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 26.4.2017 , 13:24   Citovat  

Klasounek napsal:

"Bohužel" teď taky pokukuji po i-CTDI (Hondu se mi opouštět nechce a tak skoro nebude na výběr Smutný )

v A7G ictdi DPF nie je - a ak aj je, tak iba dorobené, a to môžeš beztrestne vyhodiť, a prejdeš na emisnej uplne bezproblémovo.

Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 26.4.2017 , 13:33   Citovat  

markos napsal:
v A7G ictdi DPF nie je - a ak aj je, tak iba dorobené, a to môžeš beztrestne vyhodiť, a prejdeš na emisnej uplne bezproblémovo.

Nebyl montován pro některé trhy? to mi hlava nebere

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 26.4.2017 , 14:26   Citovat  

Áno boli ale otvorené systémy- mal som dovezený A7g z DE a ten mal presne tento DPF a ako popis uvádza, vlastne majiteľ nerieši v akom je stave (keďže SK emisnú kontrolu splňuje auto bez Dodatocneho DPF

Filter pevných častíc s otvoreným neriadeným systémom
Jedná sa o minimálne rozšírený druh, v podstate aj najmenej efektívny a hodiaci sa skôr ako dodatočne montovaný retro-fit, s ktorého pomocou sa majitelia starších vozidiel mohli v niektorých krajinách dočkať napríklad daňových výhod. Tento typ filtra bol už z výroby použitý v Subaru Legacy 2.0 D, ročníku 2008/2009.
S trochou zveličenia ide o riešenie typu "Vlk sa nažral a koza zostala celá". Aj úplne "prázdny" otvorený filter zachytí len časť výfukom letiacich pevných častíc, priebeh regenerácie (de facto žiadna neprebieha) u neho nemožno nijako riadiť.
Ak nedosiahne tento filter pri svojom zaplnení dlhotrvajúcou jazdou s motorom v určitej záťaži samovoľnej teploty potrebnej k spontánnemu zapáleniu sadzí (čo je bez dodatočného vstreku paliva veľmi ťažké), jednoducho sa nezregeneruje nikdy a všetky spaliny potom prúdia "bypassom" nefiltrované von.
VÝHODY:
absolútne „spoľahlivý“
možno ho dodatočne aplikovať aj na staršie vozidlá
nehrozí poškodenie motora ani zníženie výkonu pri nasýtení
neriedi olej
nezvyšuje spotrebu
nepotrebuje žiadne snímače
nevyžaduje žiadne dodatočné náklady pri prevádzke
NEVÝHODY:
nízka účinnosť filtrácie už v ideálnych podmienkach (od 30 do 70%), pri prevažujúcich jazdách na kratšie vzdialenosti dokonca nulová
výfuk od sadzí (zložitejšie preukazovanie horlivému policajtovi alebo úradom, že viditeľná dymivosť je u tohto druhu DPF naozaj normálna)

0
PříspěvekZaslal: 26.4.2017 , 17:09   Citovat  

Ak nedosiahne tento filter pri svojom zaplnení dlhotrvajúcou jazdou s motorom v určitej záťaži samovoľnej teploty potrebnej k spontánnemu zapáleniu sadzí (čo je bez dodatočného vstreku paliva veľmi ťažké), jednoducho sa nezregeneruje nikdy a všetky spaliny potom prúdia "bypassom" nefiltrované von.
VÝHODY:
absolútne „spoľahlivý“
možno ho dodatočne aplikovať aj na staršie vozidlá
nehrozí poškodenie motora ani zníženie výkonu pri nasýtení
neriedi olej
nezvyšuje spotrebu
nepotrebuje žiadne snímače
nevyžaduje žiadne dodatočné náklady pri prevádzke
NEVÝHODY:
nízka účinnosť filtrácie už v ideálnych podmienkach (od 30 do 70%), pri prevažujúcich jazdách na kratšie vzdialenosti dokonca nulová
výfuk od sadzí (zložitejšie preukazovanie horlivému policajtovi alebo úradom, že viditeľná dymivosť je u tohto druhu DPF naozaj normálna)

Toto jsem přesně četl...ale nevim nevim aby se mi to nevymstilo

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 26.4.2017 , 21:47   Citovat  

Ale bavíme sa len o Accordoch CRV už DPF mali, tuším aj Civic. Neviem, môj Accord má teraz asi 240 000 km, pri 200 000 som ho predal, a majiteľ nehlási žiadny problém...

Klasounek je teď offline  Klasounek
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 27.4.2017 , 11:35   Citovat  

markos napsal:
Ale bavíme sa len o Accordoch CRV už DPF mali, tuším aj Civic. Neviem, môj Accord má teraz asi 240 000 km, pri 200 000 som ho predal, a majiteľ nehlási žiadny problém...

Právě že pokukuju po jednom CRV 2g a to je bez filtru... BTW díky za info!

jirkasnoopy je teď offline  jirkasnoopy
0
PříspěvekZaslal: 29.4.2017 , 19:23   Citovat  

turkpet napsal:
Som zvedavý, či dopadneš ako ja Velmi šťastný

Tak vypálení přes počítač bohužel nepomohlo. Auto by melo nejdřív upozornit na zaneseny filtr a to by stačilo vypálení. Bohužel auto se hodi hned do nouzaku a to se musí filtr vyndat, vyčistit a znova namontovat. Cena i s prací udajne kolem 13 tis. Uvidím, kolik to nakonec bude a snad za ty peníze to vydrží dlouho.

stikan je teď offline  stikan
0
PříspěvekZaslal: 25.5.2017 , 20:52   Citovat  

Čaute, mám taký problém na mojej CRV III /2012/,ako tu už bolo spomínané počas jazdy hodí do núdzového režimu ikonka filter pevných častíc, pritom diagnostika nenájde žiadnu chybu, filter dám cez PC vypáliť auto znovu v pohode jazdí. Takže počas jazdy nedokáže spustiť regeneráciu Viete mi poradiť kde môže byť problém? Zatiaľ nechcem dať filter z auta preč, krem tohto problému nie je z autom žiadny problém.

Jarek je teď offline  Jarek
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 26.5.2017 , 14:10   Citovat  

Nemáš převahu městských jízd? Pak se nedosáhne potřebné teploty k vypálení.

Zkusil bych nějaký aditiva do nafty co snižujou teplotu potřebnou pro spálení sazí.

stikan je teď offline  stikan
0
PříspěvekZaslal: 26.5.2017 , 21:35   Citovat  

Jarek napsal:
Nemáš převahu městských jízd? Pak se nedosáhne potřebné teploty k vypálení.

Zkusil bych nějaký aditiva do nafty co snižujou teplotu potřebnou pro spálení sazí.
Podľa mňa nie je niečo v poriadku keď sa auto počas jazdy dostane do núdzového režimu, už sa mi to stalo aj po 20 minútach jazdy a to už teplota musí byť optimálna. Mňa zaráža jedna vec že diagnostika nenájde žiadnu chybu...

Obsah fóra Honda-club.cz   
filtr pevných částic DPF
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina