Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
CR-V IV.g - Problem s lyzinami a kitem Thule 3118
Fórum: Exteriér
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
saman je teď offline  saman
0
PříspěvekZaslal: 23.1.2018 , 18:27   Citovat  

Ahoj,
zkousim na CR-V IV. generace, r.v. 2014, namontovat stresni pricniky Thule, s kitem 3118, coz ma byt na tohle auto (s lyzinami).

Mam ale problem, ze se do tech der v lyzinach nevejdou distancni podlozky, viz nacrtek.

Predpokladam, ze vetsina lidi problem nema. Thule ani Honda se na muj dotaz jeste nevyjadrili.

Zajimalo by me, zda to tady na foru uz nekdo montoval, zda by mi nekdo neoveril na svem CR-V IV. gen s lyzinama jaky ma prumer toho uchytu v lyzine Mrk

Dik,
Saman

5-a-problem-s.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
5-a-problem-s.jpg, 50.08 kB
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
HansB je teď offline  HansB
1
PříspěvekZaslal: 25.1.2018 , 9:54   Citovat  

Ahoj.
Mám na autě tento thule kit a není s ním problém. Ty podložky se musí víc zamáčknout, stačí palcem. Když je pak zase odstraňuji tak je lehce vypáčím tím přidaným imbusem.
Do víkendu se k autu nedostanu ale zkusil bych ti to přeměřit.

Jen upřímně moc nechápu k čemu jsou na tom držáku ty zámky na klíče, když zloději stačí bezpečnostní bit a akušroubovák a během okamžiku si odnese rakev i s příčníky.

0
PříspěvekZaslal: 25.1.2018 , 10:31  Naposledy upravil saman dne 25.1.2018 , 11:25, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Ahoj,
zamackavat jsem to zkousel, ale je moc velky rozdil v prumerech.

Dostal jsem se az k zastupci Thule, ten dokonce prijel ke mne domu (nahodou bydli nedaleko) a zkousel to taky, neuspesne.

On i prodejce stresniho nosice rikali, ze se toho prodalo jiz desitky a bez problemu.

Jelikoz potrebuju o vikendu odjet s rakvi na strese, domluvili jsme se, ze ty podlozky zbrousim, aby se tam vesly. Vcera vecer jsem jich 5 (z 8 ) pilnikoval hodinu a pul Smutný ).

Pokud se Ti to poradi zmerit, budu Ti vdecny. Pokud tam bude vetsi rozdil, hodlam to reklamovat Honde.

Navic totiz, sundal jsem zaslepky sroubu co drzi lyzinu na strese a tam je jasne videt, ze to do ceho se prisroubuje ten pricnik, je vlastne nyt se zavitem, ktery jde skrz vnitrni, silnejsi, stenu lyziny, ktera je ale plastova.

A to je vse.

Neni upevnen v zadne kovove konstrukci, ktera by byla spojena se strechou Tak to koukám!.

Jestli tohle je jak to ma byt a nemam nejaky vadny par lyzin, tak to je, imho, amaterske a tyhle lyziny jsou spis dekoracni, nez funkcni.

saman

0
PříspěvekZaslal: 25.1.2018 , 11:21   Citovat  

Aha tak to je fakt divné. Tak obruš ještě ty tři a uvidíš.
Jj mě ty ližiny a jejich způsob kotvení taky docela vyděsil. Navíc bych ta místa kde přiděláváš Thule držák posunul cca o 10cm dopředu aby se daly normálně otevřít páté dveře a ne jen na 3/4 s tím že se zastaví až o rakev (a to nemám ten spoiler a rakev taky není nějaká extrémně dlouhá) S tím spoilerem bych ty dveře otevřel jen tak tak.
Já dnes v práci sloužím tak si dám upomínku a až budu u auta tak ti změřím co půjde abys kdyžtak to mohl reklamovat s klidem v duši.
Jinak já mám model CRV z roku 2014.

Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
3 háčka
1
PříspěvekZaslal: 25.1.2018 , 13:33  Naposledy upravil Jopeeeno dne 25.1.2018 , 18:51, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Ahoj,

napadá mě jedna věc, která se mi vybavuje, když slyším téma střešní ližiny na CR-V 4G. Kolega z práce kupoval z kraje roku 2015 CR-V v Comfortu, přičemž součástí akční nabídky "Comfort plus" byly mimo jiné i dodatečně montované nášlapy, couvací kamera, střešní spoiler, výhřev předních sedaček (?) a střešní ližiny. Po nějaké době, v létě se mu začala "zvedat" těsnící guma pod ližinami, a to tak, že vůbec nekopírovala půdorys ližin. Reklamace jednou, podruhé výměna ližin, krásně sedí. Vloni při mytí auta zjistil, že mu konstrukce nášlapů totálně zrezivěla, ale fakt brutálně - pod dvou letech??? Naštěstí uznána reklamace a nové nášlapy.
Co tím chci říct. Všiml jsem si totiž, že se identické doplňky, tvarově a designem podobné těm originálním, dají zakoupit v Číně. Napadá mě kacířská otázka, zda náhodou nedošlo k montáži těchto doplňků z ali či ebay, než originálních doplňků. Není možné, aby těsnící guma byla out po ani ne roce provozu a nášlapy rezavé, jak branka u domu důchodkyně. Proto bych se zaměřil na ty ližiny, zda jde opravdu o originál, když TOBĚ NEPASUJÍ TY PRŮMĚRY ÚCHYTU V LIŽINĚ...
Nemusí to být tak, ale cvrnklo mě to do škeble, když to teď tady čtu.

0
PříspěvekZaslal: 25.1.2018 , 14:17   Citovat  

@Jopeeeno: Jj, ze to neni spravny original original mam prave podezreni taky. Proto shanim nekoho kdo uz to ma.

@HansB: Kdyz budes u toho mereni, muzes, prosim, vyfotit jak vypada to uchyceni? Kdyz se vynda u zadniho uchytu zaslepka kryjici srouby, kteryma je lyzina pridelana ke strese, tak tam je to smerem dozadu videt.

0
PříspěvekZaslal: 25.1.2018 , 18:19   Citovat  

Z Hondy Kolin mi poradili, ze krytka sroubu, kterymi je lyzina pridelana ke strese, mam mit z vnitrni strany napis Honda. To ja nemam Smutný.

@HansB: Prosim, podivej se pak taky zda ty krytky jsou takto oznacene. Dik.

SaKaL je teď offline  SaKaL
Moderátor
Členství: Silver
0
PříspěvekZaslal: 26.1.2018 , 8:02   Citovat  

Od jakého dealera je Tvoje CR-V?

romča je teď offline  romča
0
PříspěvekZaslal: 26.1.2018 , 9:39   Citovat  

Jopeeeno napsal:
Ahoj,

napadá mě jedna věc, která se mi vybavuje, když slyším téma střešní ližiny na CR-V 4G. Kolega z práce kupoval z kraje roku 2015 CR-V v Comfortu, přičemž součástí akční nabídky "Comfort plus" byly mimo jiné i dodatečně montované nášlapy, couvací kamera, střešní spoiler, výhřev předních sedaček (?) a střešní ližiny. Po nějaké době, v létě se mu začala "zvedat" těsnící guma pod ližinami, a to tak, že vůbec nekopírovala půdorys ližin. Reklamace jednou, podruhé výměna ližin, krásně sedí. Vloni při mytí auta zjistil, že mu konstrukce nášlapů totálně zrezivěla, ale fakt brutálně - pod dvou letech??? Naštěstí uznána reklamace a nové nášlapy.
Co tím chci říct. Všiml jsem si totiž, že se identické doplňky, tvarově a designem podobné těm originálním, dají zakoupit v Číně. Napadá mě kacířská otázka, zda náhodou nedošlo k montáži těchto doplňků z ali či ebay, než originálních doplňků. Není možné, aby těsnící guma byla out po ani ne roce provozu a nášlapy rezavé, jak branka u domu důchodkyně. Proto bych se zaměřil na ty ližiny, zda jde opravdu o originál, když TOBĚ NEPASUJÍ TY PRŮMĚRY ÚCHYTU V LIŽINĚ...
Nemusí to být tak, ale cvrnklo mě to do škeble, když to teď tady čtu.

Přesně tak jak píšeš,při koupi byla akční nabídka / doplňky v ceně 100 tis zdarma Velmi šťastný / ....až po nějaké době jsem zjistil, že ližiny neorigo a taktéž nášlapy, dělali ze mě blbce, ale naštěstí jsem vše vyreklamoval a vyměnil za origo i když se v prodejně cukali , ale byl jsem neodbytný

0
PříspěvekZaslal: 26.1.2018 , 11:14   Citovat  

SaKaL napsal:
Od jakého dealera je Tvoje CR-V?

Podle servisni knizky to je Honda Bartyzal z Ceskych Budejovic. Jsem ale druhy majitel.

0
PříspěvekZaslal: 26.1.2018 , 12:01   Citovat  

romča napsal:
Přesně tak jak píšeš,při koupi byla akční nabídka / doplňky v ceně 100 tis zdarma Velmi šťastný / ....až po nějaké době jsem zjistil, že ližiny neorigo a taktéž nášlapy, dělali ze mě blbce, ale naštěstí jsem vše vyreklamoval a vyměnil za origo i když se v prodejně cukali , ale byl jsem neodbytný

Jak jsi, prosim Te, zjistil, ze to je neoriginal?

Moderátor
0
PříspěvekZaslal: 26.1.2018 , 12:25  Naposledy upravil SaKaL dne 26.1.2018 , 14:10, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

saman napsal:
Podle servisni knizky to je Honda Bartyzal z Ceskych Budejovic. Jsem ale druhy majitel.

Jo jo, to je prave to, proc se na to ptam. I jak pisou kluci vyse - nic proti Honde Bartyzal, ale mam trochu pocit, ze to tam maji tak nejak, ze "nechci slevu zadarmo". Sam mam CR-V, ktere pochazi od nich a kdyz se nedavno resily origo stresni nosice, tak jsem taky zjistil, ze ty moje, ktere mely byt origo zase az tak origo nejsou... Tedy ne ze by to necemu vadilo, to ne.
Kazdopadne jejich nabidky vypadaji lakave, ale Honda mela vzdy vybavy S (holina Úsměv ), Comfort, Lifestyle, Executive a Top executive. Jeste nekdy Sport a Type S. Ale kdyz vidim v nabidce to jejich Comfort Exclusive a ruzne jine, trochu doplnene nazvy, tak je to vzdy trochu zavadejici a vzdy si rikam, ze tech doplnku za ty penize je tam nejak moc...

Pavel jazz je teď offline  Pavel jazz
0
PříspěvekZaslal: 26.1.2018 , 12:34   Citovat  

saman napsal:

Tak jestli je to Bartyzal tak to origo nebude

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
1
PříspěvekZaslal: 26.1.2018 , 17:36   Citovat  

Tak přátelé, přišel jsem domu a měřil a fotil.

Na spodních částech krytek je nápis HONDA jak hrom.
Ty vymezovací plastové podložky mají průměr 8mm, stejně jako díra v protikusu v ližině.
Dokládam fota.

IMG_20180126_153415.jpg

IMG_20180126_153415.jpg, 1.9 MB

IMG_20180126_153426.jpg

IMG_20180126_153426.jpg, 282.33 kB

IMG_20180126_153925.jpg

IMG_20180126_153925.jpg, 350.81 kB

IMG_20180126_154108.jpg

IMG_20180126_154108.jpg, 378.03 kB

IMG_20180126_154118.jpg

IMG_20180126_154118.jpg, 301.24 kB

0
PříspěvekZaslal: 26.1.2018 , 18:01   Citovat  

Diky moc, pokud se nekdy uvidime, mas u me pivo/panaka. pifko Velmi šťastný

Je to jasne, mam Cinu jak vysitou. Original vypada navic bytelnejc.

Naposled bych Te otravoval, jestli muzes vyfotit vnitrek z uhlu, jako je ta co prikladam (u me je videt slaba stena), at vidim, jak moc to je rozdilne a zda mam s tema stavajicima sanci dojet i kufrem na strese na hory.

lyzina_vnitrek.jpg

lyzina_vnitrek.jpg, 67.46 kB

0
PříspěvekZaslal: 26.1.2018 , 20:14   Citovat  

Zítra se na to vrhnu. Snad hned ráno. Dnes jsem vyřízený po službě a půjdu už spát.
Jen pro upřesnění. Na té fotce co je vzadu tak je zadní část auta? Nejsem si jistý zda tam je tolik prostoru abych to mohl takhle vyfotit jako ty.
Hold pojedeš rozumně a nebudeš hondičce moc šlapat na krk. Což s rodinou a s rakví na střeše bys stejně neměl.

romča je teď offline  romča
0
PříspěvekZaslal: 26.1.2018 , 22:37   Citovat  

saman napsal:
Jak jsi, prosim Te, zjistil, ze to je neoriginal?

Jak? U strešnich ližin po 5 -ti měsících užívání se začala kroutit spodní gumová lišta,prohlídkou originálu to šlo poznat, když jsem uhodil na prodejce tak vyměkl a ližiny vyměnil. Po roce to samé s nášlapy, koroze ze spodu a hliníková část shora byla sešlá...při reklamaci byly kecy formou, že je to po zimě od soli....blà,blà chtěl jsem zavolat majitele s tím, že to budu hnát oficiálně přes zastoupení Honda a hned byla změna a nášlapy z Číny vyměněny za origo

markos je teď offline  markos
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 26.1.2018 , 23:23   Citovat  

Zial, tu sa znova ukazuje charakter podnikatelov a majitelov tychto predajni. Ak by som si v kupil nove auto a niekto by mi tam namontoval nieco z Ciny, tak urcite by to nezostalo len lokalne, ale rovno by som to riesil v globalnom leveli. TOto je zavadzanie a klamanie zakaznika a som si 100 percentne isty ze by clovek dostal od Hondy vela dalsich zliav a benefitov, len aby sa to ututlalo.

Moderátor
0
PříspěvekZaslal: 27.1.2018 , 9:30   Citovat  

Nejsem si jist zda tam dříve nestálo to slovo "originálních", ale teď se nic o originálních doplňcích v inzerátech nepíše... Jasně, je to slovíčkaření, ale takový ten dnešní svět je, bohužel...

Bartyzal.png

Bartyzal.png, 55.02 kB

markos je teď offline  markos
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 27.1.2018 , 9:38   Citovat  

TOto nie je o slovickareni, ale Honda ti preboha v ramci svojho mena nemoze namontovat nejaky fejk. Teda moze, ale robi to na 99 percent bez toho aby o tom vedeli tych co im dali povolenie predavat auta, teda uroven NAD.

0
PříspěvekZaslal: 27.1.2018 , 10:45   Citovat  

HansB napsal:
Zítra se na to vrhnu. Snad hned ráno. Dnes jsem vyřízený po službě a půjdu už spát.
Jen pro upřesnění. Na té fotce co je vzadu tak je zadní část auta? Nejsem si jistý zda tam je tolik prostoru abych to mohl takhle vyfotit jako ty.
Hold pojedeš rozumně a nebudeš hondičce moc šlapat na krk. Což s rodinou a s rakví na střeše bys stejně neměl.

V pohode, to nespecha. Namontoval jsem to, musel jsem jeste zbrousit hlavicky tech podlozek o pulku.

Kdyz zatlacim/zatahnu za pricnik do strany, tak je videt, ze se lyziny lehce ohybaji, ale drzet snad bude.

Jasne, ze budu jezdit v pohode, ono to auto samo vybizi k pohodove jizde. Slapat ani moc nejde, ten 2.0 iVTEC s tim moc nehybe. Mrk

0
PříspěvekZaslal: 27.1.2018 , 12:19   Citovat  

Foto pod zadní krytku na lizine

IMG_20180127_084918.jpg

IMG_20180127_084918.jpg, 2.21 MB

IMG_20180127_084911.jpg

IMG_20180127_084911.jpg, 2.13 MB

Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 27.1.2018 , 12:25   Citovat  

Souhlas. Já bych na svém autě taky něco takového nedůvěryhodného nechtěl. Klidný bych byl pouze v případě, že by se jednalo třeba o kryty vnitřních prahů, zástěrky, kamerku a takové malé serepetičky... Ale věc, která má něco držet, kde se vyžaduje pevnost, kvalitní materiál... To bych od Chonga z no name fabriy v Zeng bangu na autě nechtěl. Kdo ví, jaké je složení oceli, hliníku, atest tomu také schází...
Tohle by autorizák do aut montovat neměl, pokud ano, měl by to zákazník vědět.
A jak to dopadá, vidíme v předmětu tohoto vlákna. Koupíš originál Thule a už musíš ubrušovat... Romčovi "vyjelo" těsnění, zkorodovaly stupačky...

0
PříspěvekZaslal: 28.1.2018 , 10:06   Citovat  

HansB napsal:
Foto pod zadní krytku na lizine

Diky!

Je jasne videt bytelnejsi konstrukce. Ted s tim pojedu, pak zkusim reklamovat..

MattiK je teď offline  MattiK
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 29.1.2018 , 12:35   Citovat  

bohuzel to tady resime kazdou chvili, ano nekteri dealeri v ramci usetreni montuji na auto doplnky z ciny... lyziny nesedi, gumicka se zvlni, loupe se z nich barva atd atd - tohle origo doplnky opravdu nedelaji - myslim ze ve smlouve to maji napsane ve smyslu sleva v cene x tisic kc za doplnky, ale nikdo neresi jestli origo nebo ne, takze se obavam ze se reklamaci asi neuspejes... ale kazi to jmeno hondy, kdyz na prvni pohled se ti chce z radoby honda doplnku blejt...

Moderátor
0
PříspěvekZaslal: 29.1.2018 , 19:57   Citovat  

Predpokladam, ze tedy kdyz pujdu k tady zminovanemu prodejci "B" a koupim si tam dve CR-V, jedno s vybavou Comfort Exclusive (s doplnenymi doplnky) a druhe ve verzi, dejme tomu, Lifestyle, tak na tom Comfortu bude Cina a na Lifestyle origo...? Nebo se i doplnky, zavisici na vybave, montuji az u dealera? Mam za to, ze uz by to melo chodit z fabriky - nebo se pletu?

MattiK je teď offline  MattiK
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 31.1.2018 , 13:49   Citovat  

SaKaL napsal:
Predpokladam, ze tedy kdyz pujdu k tady zminovanemu prodejci "B" a koupim si tam dve CR-V, jedno s vybavou Comfort Exclusive (s doplnenymi doplnky) a druhe ve verzi, dejme tomu, Lifestyle, tak na tom Comfortu bude Cina a na Lifestyle origo...? Nebo se i doplnky, zavisici na vybave, montuji az u dealera? Mam za to, ze uz by to melo chodit z fabriky - nebo se pletu?

podelniky prijdou z fabriky podle stupne vybavy... vsechno ostatni se montuje... jo jeste mlhovky tusim a vyhrev sedadel...

0
PříspěvekZaslal: 25.2.2018 , 10:05   Citovat  

Saman: tak co chlape? Neulítla ti rakev? Hory jste přežili?

0
PříspěvekZaslal: 26.2.2018 , 12:35   Citovat  

Diky za optani. Vsichni a vsechno prezilo, drzelo to. je to dobrý

Zatim jsem se jeste nerozhoupal do pokusu o reklamaci, jelikoz me stavajici lyziny staly dost prace, a nejak drzi, tak me to netlaci.

Obsah fóra Honda-club.cz   
CR-V IV.g - Problem s lyzinami a kitem Thule 3118
Fórum: Exteriér
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina