Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Třepání volantu při určité rychlosti
Fórum: Řízení, podvozek a brzdy
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další 
Zaslat odpověď

Strana 2 z 4
VlastaFR je teď offline  VlastaFR
2 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2015 , 20:26   Citovat  

Roman Juřík napsal:
Spojka si myslím, že ne. A ty poloosy má nové nebo starší?

jsou nove:

tudy odkaz
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
GoomIce je teď offline  GoomIce
0
PříspěvekZaslal: 16.7.2015 , 13:33   Citovat  

s vibracema nad 100kmh se potykam uz par let.. Opravdu se to projevuje jako nevyvazene pneu, tim to ale ocividne neni, ikdyz mi po jednom z poslednich vyvazeni volant cca 1000km nevibroval - to ovsem docasne i po zapujceni kol z jineho Acca - podivne, zkouseno 6 ruznych vyvazovacek v 6ti ruznych pneuservisech.. deje se jak na letni sade tak na zimni, disky jsou rovne..

Resil jsem to tedy dale, predni naprava komplet bez vule, brzdy nove, zkousel jsem na doporuceni neoriginalni "nove poloosy z ebay", ty ovsem zapricinily akorat nove vibrace kolem 30kmh tentokrate do celeho auta. Koupil jsem tedy pri jarni akci nove vnitrni homokinetaky na puvodni poloosy, prava ovsem kvalitne uz vyhnila pod vyvazovacim "pukem" ktery mi v Honde doporucili pro budouci pouziti odstranit, aby se vyhnul prasknuti polosy, takze sla na renovaci=zavareni do Poloos protivin, na doporuceni Honda Ostrava (udajne standartni bolest vsech Hond).Foto

Kazdopadne po vymene vnitrnich kloubu vibrace do volantu zustavaji (zmizely tedy ty v 30kmh ktere sly z neoriginalnich poloos do celeho auta) nekdy silnejsi, nekdy slabsi, nevim zdali zkouset i vnejsi klouby, pripadne lozisko poloosy, jsem uz docela skepticky, tahle blbost uz polkla kolem 20tisic a stale neni nic vyreseno...

Jeste jsem nasel zajimave tema ohledne dotahnuti voditka rizeni na anglickem foru: odkaz odkazpodobne reseni lidem pomohlo prave k reseni high-speed vibraci napr. u Lexusu. Mechanik se na to diva skepticky, v Honde mi doporucili jeste Steering Fluid Flush..

Popravde uz jsem z toho vseho draheho zkouseni znechuceny a nekdy zavidim VW ty elektricke tupe posilovace...
Uz pomalu kapituluju a premyslim ze na jare auto necham v autorizaku a dam jim volnou ruku..jelikoz toho uz moc na vymenu stejne nezustava..snad jen cely hreben rizeni

wookie je teď offline  wookie
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 16.7.2015 , 15:35   Citovat  

Taky mi vibroval (kopal) volant v určitý rychloti, kolem těch 120km/h... Dal jsem na auto nový kola a gumy a mám klid, takhle hladkou jízdu jsem dlouho nezažil Je to tam. (DelSol)

psojed je teď offline  psojed
0
PříspěvekZaslal: 16.7.2015 , 16:55   Citovat  

Měl jsem stejný problém, vyměnil jsem klouby,čepy a pořád nic. Potom sem nechal jinde vyvážit kola a bylo po problému Úsměv Radši si nech vyvážit kola prvně, než budeš kupovat klouby atd. A určitě někdo jinde abys vyloučil špatnou vyvažovačku

RASTA je teď offline  RASTA
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 16.7.2015 , 16:57   Citovat  

otázka je pak kvalita zpracování pneu

Squixx je teď offline  Squixx
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 17.7.2015 , 6:25   Citovat  

A já se do tohoto tématu taky přidám s jednou otázkou..na Accordovi tourer jsem měl na zkoušku nasazeny 17"kola a házelo to jako blázen..v 50km/h i 110km/h..takže jsem je sundal a vrátil tam zpět moje 16-tky..pak si je nasadil kamoš a tomu ti kola absolutně neháží ( sám jsem si to ověřil )..co teda bude na mojím podvozku špatně, že to tak třepalo a po nasazení na jiný auto jakože taky Acco ty kola jsou bez problému?
Teď mě ty 16-tky hážou úplně minimálně, ani to není cítit a jenom při dobržďování, ale fakt úplný minimum..ale příznak to už je.

Roman Juřík je teď offline  Roman Juřík
0
PříspěvekZaslal: 16.9.2015 , 18:58   Citovat  

Zdravím Vás všechny,
minulý týden jsem vyměnil na autě přední horní ramena, spodní čepy a z dřívějška jsem měl už vyměněny čepy řízení, axiální táhla řízení, silentbloky na spodních ramenech, komplet brzdy,kosti stabilizátoru, takže už mám vyměněno dá se říct vše krom těch vnitřních homokineťáků. Po výměně těch horních ramen a spodních čepů třepání hodně ustalo, ale bohužel ne úplně, takže si myslím, že ty vnitřní klouby jsou na výměnu, protože už nic jiného tam na výměnu nemám...

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Pospis je teď offline  Pospis
0
PříspěvekZaslal: 20.9.2015 , 20:46   Citovat  

Jen dodatek pokud se vibrace projevují pouze při brždění z vyšších rychlostí. Tak to může být i homokinetický kloub.

0
PříspěvekZaslal: 21.9.2015 , 18:47   Citovat  

Vibrace se neobjevují pouze u brzdění, ale stále od 100-120 km/h a je jedno, jestli jedu pod plynem, a nebo mám puštěný plyn.

vespula.mortifer je teď offline  vespula.mortifer
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 21.9.2015 , 19:18   Citovat  

Roman Juřík napsal:
Vibrace se neobjevují pouze u brzdění, ale stále od 100-120 km/h a je jedno, jestli jedu pod plynem, a nebo mám puštěný plyn.

Špatně vyvážený kola, nakopnutej disk, nebo poškozená pneumatika (boule).

M@jk je teď offline  M@jk
Moderátor
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 22.9.2015 , 8:51   Citovat  

vespula.mortifer napsal:
Špatně vyvážený kola, nakopnutej disk, nebo poškozená pneumatika (boule).

je to dobrý je to dobrý je to dobrý

0
PříspěvekZaslal: 22.9.2015 , 16:59   Citovat  

Ani jedno z toho. To už jsem psal níže, že kola mám nové a pneumatiky mám taky nové a vyvažované jsou do nuly a taky jsem byl i v jiném servisu si je převážit ještě jednou, takže tím to taky není.

vespula.mortifer je teď offline  vespula.mortifer
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 22.9.2015 , 17:59   Citovat  

A já bych se skoro vsadil, že jo.

0
PříspěvekZaslal: 23.9.2015 , 20:48   Citovat  

A já se vsadím, že ne protože kola mám nové SPARCO a pneu taky nové a dokonce druhou sadu, takže asi tak... A za další jsem zkoušel dát i další dvě jiné sady na auto a dělalo to taky, takže takové řeči, že se někdo vsadí že mám špatné kola, nebo pneu, a nebo špatně vyvážené kola, tak to si prosím vás nechte pro někoho jiného a taky si napřed přečtěte předešlé příspevky než něco takového napíšete. Úsměv

tukkan je teď offline  tukkan
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 25.9.2015 , 10:39   Citovat  

Aktualizujem svoj prispevok z 11.5 mne trasenie uplne nezmizlo ani po repase riadenia. Casom sa zistili, vybite horne ramena, zadrety piestik ktory prehrial a zvlnil jeden kotuc. Pre mna bol sok, ked sme v inom servise zistili, ze som nemal zatiahnute riadenie, volnu volantovu tyc a povolenu napravnicu. Po servisnych zasahoch je uz skoro vsetko ok, ale jemne vibracie okolo 120-140 mam. Teraz vsak neviem, ci sa mohli poskodit pneumatiky, ked mi auto vibrovalo vo volante s volnymi suciastkami na takmer celom predku ako priklepka v betone. Alebo zle vyvazenie ? Jedine, co mam povodne su axialne tiahla a poloosi a homokinetaky. Ty si vsak toto vsetko menil, okrem vnutornych klbov hej? Pocul som este, ze ak sa meni lozisko v naboji a robi to "babrak" tak nemusi byt v osi.

0
PříspěvekZaslal: 25.9.2015 , 19:25   Citovat  

Já mám vyměněno na autě axiální táhla řízení, čepy řízení, komplet horní ramena, spodní čepy, kosti stabilizátoru, velké silentbloky ve spodních ramenech (ty co jsou dá se říct vepředu), ložisko na poloose, nové alu kola a nové pneumatiky. Co se týče ložisek, tak ty já mám v pořádku, protože nehučí a vůli tam nemám. A když se mění ložiska, tak se musí vylisovat a pak zase nalisovat do těhlice a jediné snad co si myslím, že člověk může při tomto úkonu udělat špatně je snad jen nedolisovat je pořádně, i když už jsem pár krát slyšel, že je sem tam nějaký mechanik zničil tím, že je lisoval špatným průměrem přípravku na lisování... A co jsem si tak pročítal různé fóra, tak všude se píše, že vibrace většinou způsobují vnitřní homokineťáky nebo povolené řízení... Volal jsem do Hondy do Vendryně i do Ostravy a bylo mi od nich řečeno, že tohle dělají většinou vnitřní homokineťáky většinou tak u nájezdu vozidla okolo 200 000 km. Ale taky samozřejmě to pravda nemusí být, aby zákazník dovezl auto k nim a ne jinam do neoriginál servisu...

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 26.9.2015 , 0:10  Naposledy upravil tukkan dne 28.9.2015 , 9:52, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Ked som mal dolu koleso, tak som chytil tu dlhsiu poloos a v tom ulozeni uchytenom o blok motora som nasiel radialnu volu (volu kolmo na os) , mozno este toto by som mohol vymenit. Ak nemas volne riadenie, tak mozes mat volu v riadeni alebo ozaj vnutrone klby. Ja vobec nemam dobry pocit zo servisov. To co riesim 3 mesiace silne vibracie (a takmer 1.5r mi nevedeli odhalit buchanie z predku - horne capy) mi sice v terajsom servise odstranili v priebehu 3 navstev, ale cert nikdy nespi.

0
PříspěvekZaslal: 27.9.2015 , 11:43   Citovat  

Tak servis na autě si řeším sám a zatím musím říct, že vše šlo vždycky v pořádku vyměnit až na ty přední silentbloky na spodních ramenech tam to bylo horší... co se týče té vůle jak si psal, tak to může být to ložisko, které já jsem měnil, ale měl jsem ho v pořádku. A nebo pak je vůle v tom kloubu, ale po rozhovoru s člověkem z hondy údajně nepoznáš vůli ve vnitřním kloubu, takže nevím jestli to tak má být, nebo člověk z hondy jenom kecal...

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 28.9.2015 , 13:24   Citovat  

Dnes som sa rozpraval s majitelom servisu kde teraz chodim, ze mam trasenie vo volante okolo 120-140kmh. Vravel, ze by to mohla byt vola medzi volantovou tycou a tisic-hranom na riadeni alebo disky kolies spolu s pneumatikami, ktore vykazuju istu hadzavost, napriek tomu, ze su vyvazene na 0 . V najblizsich dnoch asi urychlim prezutie na zimne aby som zistil aky vplyv na to maju kolesa.

0
PříspěvekZaslal: 28.9.2015 , 18:23   Citovat  

U mě by to kola neměly být. Protože když jsem koupil nové pneu, tak jsem je vyvážil a nahodil na auto a třepalo. Vyvažoval jsem je několikrát.. Zajel jsem dokonce i do jiného servisu nechat si je vyvážit přímo přes haweku což je nejpřesnější vyvážení kol a stále to třepalo. Pak jsem pneumatiky vzal a poslal je na reklamaci a koupil si jinou značku nových pneumatik a bylo to úplně stejné, takže si myslím, že já problém v kolech nebo pneu mít nebudu, protože obojí je nové.

0
PříspěvekZaslal: 28.9.2015 , 18:25   Citovat  

a taky jsem nahodil na auto zimní sadu kol a také to bylo stejné a pak jsem ještě nahodil na auto kola z jiného accorda od kamaráda a také to samé

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 28.9.2015 , 21:42   Citovat  

Kedze nemam moznosti opravit si auto sam, spolieham sa na servis. Snad to mne prestane po vymene na zimne, alebo ta tyc. S riadenim a prednym podvozkom uz slo 1000€ do auta. Netusim co to moze byt u teba.

0
PříspěvekZaslal: 30.9.2015 , 18:57   Citovat  

No u mě to budou zřejmě ty klouby, nebo ta tyč řízení, protože zbytek už mám nový...

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 2.10.2015 , 8:39   Citovat  

Ja asi tento vikend dam zimne, len pre kontrolu, ci letne su fakt uz KO. A ked neprestane trepat tak budem smutny.

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 6.10.2015 , 10:10   Citovat  

V nedelu som prezul na zimne a je to rozdiel. Zrazu mi netaha do strany, ale trasenie predsa len kusok je. V rychlosti okolo 120kmh, pod ani nad uz netrasie, snad to bude len vyvazenie.

0
PříspěvekZaslal: 6.10.2015 , 17:59   Citovat  

Jakou velikost máš zimních kol a jakou letních?

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 6.10.2015 , 22:56   Citovat  

Letne 205/50/16, 6.5J, ET 40, zimne 195/60/15, 7J, ET 35

0
PříspěvekZaslal: 7.10.2015 , 18:01   Citovat  

A to máš v technickém průkazu ty rozměry?

jdmbeba013 je teď offline  jdmbeba013
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 7.10.2015 , 22:32   Citovat  

a co geometrie?

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 8.10.2015 , 11:32   Citovat  

Roman Juřík napsal:
A to máš v technickém průkazu ty rozměry?

Oba rozmery su v technicaku.

Ja som geometriu robil nedavno po servisoch.

Obsah fóra Honda-club.cz   
Třepání volantu při určité rychlosti
Fórum: Řízení, podvozek a brzdy
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina