Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Jak na výměnu termostatu civic?
Fórum: Pro nováčky = pokusy
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 2
CrazyManer je teď offline  CrazyManer
1 háčko
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 14:21   Citovat  

Zdravim,

auto netopí, zkusíme vyměnit termostat, trochu jsem googlil takže teda jen pro upřesnění abych něco nepopletl :

0. NECHÁM VYCHLADNOUT MOTOR
1. POD TERMOSTAT DÁM NÁDOBU NA KAPALINU - bude vytejkat z termostatu až ho budu vyndavat
2. OPATRNĚ SUNDÁM KRYT TERMOSTATU KTEREJ DRŽEJ DVA ŠROUBY 10mm
3. KRYT ODENDÁM NA STRANU, TAK ABYCH MOHL VYJMOUT TERMOSTAT
4. OČISTIM DOSEDACÍ PLOCHU OD SAJRAJTU
5. DÁM TAM NOVEJ TERMOSTAT PINEM NAHORU
6. NA TO DÁM NOVÝ TĚSNĚNÍ
7. OPĚT NASADIM KRYT A DOTÁHNU
8. DOLEJU DO CHLADIČE KAPALINU, NASTARTUJU A PUSTIM VENTILÁTOR NA PLNO

mám to správně? nebo je tam nějaká chyba? předem díky přátele je to dobrý OK H+ Honda
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
dj-bobr je teď offline  dj-bobr
4 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 14:44   Citovat  

Na závěr by to chtělo odvzdušnit.. tedy s topením naplno a nastartovaným motorem povolíš (klíč 12) na hadici od chladiče k motoru odvzdušňovací šroub (takový s otvůrkem nahoře), dokud bude prskat vzduch tak necháš otevřeno, pak utáhneš a je to.
Jinak postup správný.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 14:53   Citovat  

je to tenhle? Úsměv
   Návrat  
NoDicz je teď offline  NoDicz
1 háčko
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 15:21   Citovat  

Já mám problém že ne že netopí, ale z prostředních výdechů fouká studený vzduch, v mrazivé rána je to docela nepříjemné.... pouze pokud dám foukat jen na nohy a na sebe (vlevo) tak z levého výdechu jde teplý, a z pravého zase studený... v jakékoliv jiné poloze z obou studený, presto že z ostatních teplý... Smutný
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 15:29   Citovat  

CrazyManer: jo jo, přesně ten OK

NoDicz: to je pak problém možná někde v klapkách topení, blbě se to řeší, obávám se nutnosti sundání palubky.. Ble
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 16:07   Citovat  

no hoši rup mi celej odvzdušňovák ... utáhnul jsem to, furt protejkala voda, jen sem chytil za klíč tak to celý ruplo, kapalina udělala dvoumetrovou fontánu a roztrh jsem si malíček jako prase, krve jak z vola az to se mnou doma svihlo to snad ne ... to jsem teda posr*l panove, nevite kde narychlo sezenu to co prasklo? liberec?

nevite jak se jmenuje to co ruplo? lepit to něčim je asi nesmysl co? to mi hlava nebere

IMG_20131129_145111.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_20131129_145111.jpg, 1.23 MB
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 18:51   Citovat  

dj-bobr napsal:

NoDicz: to je pak problém možná někde v klapkách topení, blbě se to řeší, obávám se nutnosti sundání palubky.. Ble

tak na to si sám netroufám...někdo z okolí zlína-vsetína kdo by věděl jak na to? Úsměv
   Návrat  
optimas je teď offline  optimas
4 háčka
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 19:41   Citovat  

CrazyManer napsal:
Zdravim,

auto netopí, zkusíme vyměnit termostat, trochu jsem googlil takže teda jen pro upřesnění abych něco nepopletl :

0. NECHÁM VYCHLADNOUT MOTOR
1. POD TERMOSTAT DÁM NÁDOBU NA KAPALINU - bude vytejkat z termostatu až ho budu vyndavat
2. OPATRNĚ SUNDÁM KRYT TERMOSTATU KTEREJ DRŽEJ DVA ŠROUBY 10mm
3. KRYT ODENDÁM NA STRANU, TAK ABYCH MOHL VYJMOUT TERMOSTAT
4. OČISTIM DOSEDACÍ PLOCHU OD SAJRAJTU
5. DÁM TAM NOVEJ TERMOSTAT PINEM NAHORU
6. NA TO DÁM NOVÝ TĚSNĚNÍ
7. OPĚT NASADIM KRYT A DOTÁHNU
8. DOLEJU DO CHLADIČE KAPALINU, NASTARTUJU A PUSTIM VENTILÁTOR NA PLNO

mám to správně? nebo je tam nějaká chyba? předem díky přátele je to dobrý OK H+ Honda

Pod termostat nemusíš dávat žádnou nádobu. Na spodní straně chladiče je totiž kohout, kterým krásně vypustíš kapalinu a nemáš zgichaný motor od fridexu. je to dobrý

A to jak jsi to urval to je celekm prů wc . Nešlo by do toho nařezat závit a dát tam šroubek s podložkou? A nebo koupit starší.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 19:59   Citovat  

to je prů wc ... jediný co mě napadá protože je to blbě ulomený a je to jen na hadici s horkou vodou tak zkusim asi lepidlo na bloky motorů, to by mělo fungovat, pak až uvidim někoho kdo prodává díly tak si objednám novej, jde mi o to to zpojízdnit, nechtel jsem ty honde ublizit, kdyz ona uz je tak vetcha Tak to valím bulvy
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 20:27   Citovat  

CrazyManer napsal:
to je prů wc ... jediný co mě napadá protože je to blbě ulomený a je to jen na hadici s horkou vodou tak zkusim asi lepidlo na bloky motorů, to by mělo fungovat, pak až uvidim někoho kdo prodává díly tak si objednám novej, jde mi o to to zpojízdnit, nechtel jsem ty honde ublizit, kdyz ona uz je tak vetcha Tak to valím bulvy

skus tohle Úsměv tudy odkaz tudy odkaz chlapi v práci s tím opravují závity když něco strhnou a je to funkční a jednoduché- rozmatlat v ruce, zaplácnout, po 2 hodkách vybrousit, předvrtat a udělat nový závit.. .Úsměv obchoďák mi nutil i tohle ale nám se osvědčila ta tyčinka... Úsměv tudy odkaz
   Návrat  
Petr 78 je teď offline  Petr 78
5 háček
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 20:38   Citovat  

CrazyManer: buď bych ten díl sehnal jinej v pořádku nebo do tohoto vyvrtal větší díru, vyříznul závit, srovnal tu část lomu do roviny a našrouboval tam šroub s integrovanou podložkou pod hlavou, pod kterou bych dal buď gumové těsnění nebo hliníkovou těsnící podložku.
"Tekutý kov" nebo ta dvousložková tyčinka je trochu nejistota, protože se neví jestli to odolává chladící kapalině.
Kdysi jsem s tou tyčinkou lepil prasklou převodovku na VW a tam to drželo, tak možná to odolá i "fridexu".
   Návrat  
Lukas28 je teď offline  Lukas28
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 20:39   Citovat  

sundej to a nech zavařit v zámečnictví, odvzdušnovák nemusí na civicu fungovat. Odfoukne si přez expanzku OK

osobně vyzkoušeno na motoru D15B2, kde byl odvzdušnovák zareznutý.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 21:06   Citovat  

počkej říkáš že tam ten odvzdušnovak jako vubec nemusi bejt jo? tak to bych to moch rovnou zatmelit tou tyčinkou a nechat vytvrdnout, akorat expanzka se nesmi otevirat se zahratym motorem ne tak ja si odfoukne? muzes sdelit nejaky detaily ? dik je to dobrý
   Návrat  
Tomas Civic je teď offline  Tomas Civic
3 háčka
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 21:10   Citovat  

Tak pokud vim tak Civic 6G ma samoovdusnovaci system.Proste jen staci zapnout topeni na teplo nechat foukat.A nechat to bezet aby se to trosku ohralo aspon.Mam taky ovdusnovak na termostatu ale stacilo jen proste otevrit topeni do plna a zadnej problem
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 21:24   Citovat  

CrazyManer napsal:
počkej říkáš že tam ten odvzdušnovak jako vubec nemusi bejt jo? tak to bych to moch rovnou zatmelit tou tyčinkou a nechat vytvrdnout, akorat expanzka se nesmi otevirat se zahratym motorem ne tak ja si odfoukne? muzes sdelit nejaky detaily ? dik je to dobrý

už několik let se hádáme na klubu, jestli C5G D15B2 odvzdušnovat a nebo ne. Někdo to nedělá, aby neutrhnul odvzdušnovák. Nejlepší by bylo sehnat urvaný kus a vyměnit z jiné D15B2,D13B2.

Pokud nemáš tak by bylo lepší zavařit, tmel ti časem může vypraskat
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 21:25   Citovat  

nalej směs do chladiče, samospádem nateče do motoru a pomačkej horní hadici at vyjdou bublinky. Zbytek pak uteče přez víčko chladiče nebo expanzku.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 21:51   Citovat  

CrazyManer napsal:

Přesně jak píše Lukas28.
Chladící systém se umí odvzdušnit i bez odvzdušňovacího šroubu přes víčko chladiče do expanzky.
Jenom to trvá mnohem déle - musíš čekat až se chladící okruh ohřeje a natlakuje nad 1,1 Baru aby se ventil ve víčku otevřel a pustil vzduch do expanzky.
Odvzdušňovákem vyženeš vzduch hned.
I to zavaření by bylo elegantní řešení.
Záleží jaké máš možnosti a co je pro tebe snažší.
Ale na pasty a tyčinky se vyprdni. Není na ně spoleh a vyjde to dráž než poctivá a spolehlivá mechanická oprava.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 22:20   Citovat  

zavolej si na vrakáč v LBC je jeden. Měl by pasovat z D-serie motorů 4,5,6g pokud nemáš nikoho, kdo to vyvaří. Tohle ti udělají na počkání v zámečnictví OK
   Návrat  
Kmóďa je teď offline  Kmóďa
4 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 22:27   Citovat  

Petr 78 napsal:
Přesně jak píše Lukas28.
Chladící systém se umí odvzdušnit i bez odvzdušňovacího šroubu přes víčko chladiče do expanzky.
Jenom to trvá mnohem déle - musíš čekat až se chladící okruh ohřeje a natlakuje nad 1,1 Baru aby se ventil ve víčku otevřel a pustil vzduch do expanzky.
Odvzdušňovákem vyženeš vzduch hned.
I to zavaření by bylo elegantní řešení.
Záleží jaké máš možnosti a co je pro tebe snažší.
Ale na pasty a tyčinky se vyprdni. Není na ně spoleh a vyjde to dráž než poctivá a spolehlivá mechanická oprava.

To neni zas tak pravda že ovzdušňovákem je to ovzdušněné hned. Když povolíš ovzdušňovák tak pěkně rychle napustíš vodou celý systém, bez něj to trva déle, protože nemá kudy odcházet vzduch, musi se lít pomaleji. Ale v obou případech se to pořádně ovzdušní až po jízdě a až vychladne motor, dolije se jen do expanzky co ubylo...
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 22:31   Citovat  

Kmóďa napsal:
To neni zas tak pravda že ovzdušňovákem je to ovzdušněné hned. Když povolíš ovzdušňovák tak pěkně rychle napustíš vodou celý systém, bez něj to trva déle, protože nemá kudy odcházet vzduch, musi se lít pomaleji. Ale v obou případech se to pořádně ovzdušní až po jízdě a až vychladne motor, dolije se jen do expanzky co ubylo...

Však jo. Nemyslel jsem to tak, že odvzdušňovákem to odvzdušníš kompletně. Spíš se to s ním urychlí a uteče jím většina vzduchu.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 22:34   Citovat  

na vrakaci dela znamej a rikal ze bohuzel nemaj, zejtra ma asi kazdy zamecnictvi zavreno, zkusim to asi prevrtat a dat tam zatim obyc sroub H+ Honda je to dobrý ale díky za rady hodně mi to pomohlo přátele
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 22:57   Citovat  

CrazyManer napsal:
na vrakaci dela znamej a rikal ze bohuzel nemaj, zejtra ma asi kazdy zamecnictvi zavreno, zkusim to asi prevrtat a dat tam zatim obyc sroub H+ Honda je to dobrý ale díky za rady hodně mi to pomohlo přátele

až to budeš převrtávat tak sundat a pozor na oštěpky, aby sme tady neřešili téma "proč mi civic netopí po výměně termostatu"

Úsměv
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 22:58   Citovat  

co jsou to oštěpky? Mr. Green OK
   Návrat  
Tomas Civic je teď offline  Tomas Civic
3 háčka
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 23:05   Citovat  

CrazyManer napsal:
co jsou to oštěpky? Mr. Green OK
/ Ostepky mas to co jak budes vrtat tak to z toho bude padat takovy pilinky a nejsou moc dobry pro motor.Tak termostat vyndat navrtat ale pozor vrtej opatrne je to prece jenom hlinik ( Aspon myslim ).Ale nejlip udelas kdyz sezenes jinej
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 29.11.2013 , 23:46   Citovat  

vyndam ho, zavitnikem prevrtam zavit, ocistim a dam ho zpatky Honda je to dobrý OK
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 30.11.2013 , 15:01   Citovat  

tak nakonec úplně jinak, sundal jsem celej ten kus, očistil jsem ho benzínem, nanesl jsem dvousložkovej epoxid do 3tun a do +150 stupnu, ted jsem to zahladil, pockam nez se epoxid zmeni v hlinik, pak na to nanesu tesneni v tube, dotahnu, a pak uz jen doplnit kapaliny H+ Honda přátele je to dobrý drzte palce at to funguje jak má OK Mr. Green ...

a propo, ten kus co se mi zlomil urcite rad koupim nejakej nezlomenej, kdyby nekdo mel a byl by ochotnej poslat postou nebo si dat nekde v okoli LBC sraz urcite dejte vedet, mockrat diky za rady přátele je to dobrý Honda H+

boha jeho to je furt neco naštvanej tak jsem to spravil, vsechno vyslo ... pak koukam ... nesviti mi zarovka ... sahnu na kabely ... beze zmeny ... tak vyndam zarovku, odklopim dratek, davam tam novou ... a najednou hups ... a fucking zarovka spadla do svetla ... takze az zitra vyjde slunce budu sundavat naraznik abych mohl vyjmout svetlo a z nej zarovku zmatenej Tak to valím bulvy
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 30.11.2013 , 23:52   Citovat  

CrazyManer napsal:
tak nakonec úplně jinak, sundal jsem celej ten kus, očistil jsem ho benzínem, nanesl jsem dvousložkovej epoxid do 3tun a do +150 stupnu, ted jsem to zahladil, pockam nez se epoxid zmeni v hlinik, pak na to nanesu tesneni v tube, dotahnu, a pak uz jen doplnit kapaliny H+ Honda přátele je to dobrý drzte palce at to funguje jak má OK Mr. Green ...

a propo, ten kus co se mi zlomil urcite rad koupim nejakej nezlomenej, kdyby nekdo mel a byl by ochotnej poslat postou nebo si dat nekde v okoli LBC sraz urcite dejte vedet, mockrat diky za rady přátele je to dobrý Honda H+

boha jeho to je furt neco naštvanej tak jsem to spravil, vsechno vyslo ... pak koukam ... nesviti mi zarovka ... sahnu na kabely ... beze zmeny ... tak vyndam zarovku, odklopim dratek, davam tam novou ... a najednou hups ... a fucking zarovka spadla do svetla ... takze az zitra vyjde slunce budu sundavat naraznik abych mohl vyjmout svetlo a z nej zarovku zmatenej Tak to valím bulvy

Jaká žovka ti tam spadla? Velká H4 nebo malá parkovačka?
Pokud parkovačka, tak jí můžeš zkusit vylovit dírou pro H4. Udělej si na konci drátku očko a na něj dej kousek oboustranné lepící pásky a pokus se tu žárovku přilepit jak mouchu na mucholapku Úsměv
Pokud ale budeš sundavat světlo tak si ho potom nech seřídit (třeba na STK) aby nesvítilo do země nebo abys neoslňoval protijedoucí řidiče.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 1.12.2013 , 0:45   Citovat  

Spadla tam h4ka velka prave, nechapu jak se tam vlezla, asi si to svetlo obkreslim at ho dam stejne Mr. Green
   Návrat  
Kmóďa je teď offline  Kmóďa
4 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 1.12.2013 , 1:18   Citovat  

CrazyManer napsal:
Spadla tam h4ka velka prave, nechapu jak se tam vlezla, asi si to svetlo obkreslim at ho dam stejne Mr. Green

Taky by mě zajímalo jak ti tam propadla. Sice si teď moc nevybavuju jak to tam je,ale připadá mi,že je pravděpodobnější dostat "ježka z klece" než hodit žárovku do světla pořádnej výtlem
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 1.12.2013 , 1:20   Citovat  

dá se to.. taky se mi povedlo dostat h4 do světla.

řešení - vyndat světlo a třepat s tím intenzivně tak dlouho, až prdne, a vysypat střepy Ble jinak se to nedalo..
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Jak na výměnu termostatu civic?
Fórum: Pro nováčky = pokusy
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina