Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Brzdové kotouče a destičky - zkušenosti
Fórum: Řízení, podvozek a brzdy
1
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Další 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 26
Douby je teď offline  Douby
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 26.3.2008 , 11:53   Citovat  

Zdravím, začínám mít problém s předními brzdovými kotouči. Na autě je najeto cca 180000km a asi nebyly doposud měněny. Už při mírném brždění začíná lehce cukat volant a rezonovat plasty v interiéru. Chtěl bych vědět jaké používáte brzdové kotouče a destičky a jaké s nimi máte zkušenosti? Případně kde a za kolik jste je pořídili? Samozřejmě chci jako většina z vás za co nejmíň korunek co nejkvalitnější zboží. Velmi šťastný Jo auto Civic sedan 1992 VTi.

Předem moc dík.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 26.3.2008 , 11:58   Citovat  

hledej smudlo tohle je tady aspon trikrat

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
M@jk je teď offline  M@jk
Moderátor
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 26.3.2008 , 12:03   Citovat  

Jak říká posero, kukej po EBC - moc dobré, Brembo, ATE .. .atd. ... desky to samé ... i Kashyiama destičky nejsou špatné ...

Kupříkladu - MJ Auto - Brno

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 26.3.2008 , 12:56   Citovat  

Koukal jsem, asi špatně Se stydím , hoďte sem prosím link.

Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 26.3.2008 , 13:06   Citovat  

např. např. 2 a např. 3

sopta je teď offline  sopta
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 26.3.2008 , 16:26   Citovat  

M@jk napsal:
Jak říká posero, kukej po EBC - moc dobré, Brembo, ATE .. .atd. ... desky to samé ... i Kashyiama destičky nejsou špatné ...

Kashyiama destičky nejsou špatné - tohle tady prosím nedávej Chápeš!
Kashyiama se sice tvářej jako Japonský, ve skutečnosti jsou ale vyráběný na Ukrajině a podle toho taky vypadá kvalita KO
Mám je na VTi, bohužel sem to s nima už koupil a je to fakt bláto, hned jak budou prachy letěj do nejbližší popelnice! Něco tak hrůznýho sem v životě neviděl Chápeš! Na lehký šlápnutí jakoby začnou rychle reagovat, ale v trošku vyšších rychlostech absolutně vůbec nebrzděj Chápeš! Jen se hřejou a houno brzděj, stačí trochu prudčeji zabrzdit a už vadnou...a pak se znich akorát hulí a smrděj jak blázen Smutný Už jednou sem dobržďoval asi ze 160, podle mě nic dramatickýho...a pak sem zastavil...a normálně se mi hulilo z brzd, to sem ještě neviděl...a kotouč duhovej, jak byl pěkně zahřátej Tak to koukám!
Další zkušenost - zpetejte se Pařana, jak mu zlikvidovaly nový brzdový kotouče na Preludě, normálně se to brzdový bláto začalo lepit na kotouč, až se na něm vytvořila souvislá lepivá vrsta a destičky se začaly lepit na tuhle vrstvu a brzdy vpodstatě pořád brzdily - výsledek - komplet nový kotouče + destičky Chápeš!
Takže Kashiyama nebrat Chápeš! Chápeš! Chápeš!

Bitkar je teď offline  Bitkar
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 26.3.2008 , 16:40   Citovat  

sopta: zajmavy, ja mam kashiyamy na VTicku uz nejakejch par tisic km a fakt super, mam jak kotouce tak i desky (teda aspon doufam, ze to je kashiyama :) ). A absolutni spokojenost, mozna jsem je dobre zajel, dal jsem si zalezet cca 400km jsem jim stridave obcas dal a pak lehce postupne schladil a brzdej paradne, nevadnou a i z vetsich rychlosti bezproblemu zastavej. A jestli to neni kayhiyama, tak mi uz nekdo reknete co to je. :-/ Kupoval sem je od kuhnela, matejcek je ma v nabidce taky a melo to japonskej nazev, kterej sem hned pak zapomnel. PK je pak poznal ze to sou kashiyamy. Tehdy si pamatuju ze Kuhnel rikal ze jsou dve verze, mel jsem na vyber mezi levnejsi a drazsi, ja vzal ty drazsi a lepsi a jsou fakt super.. mozna mas ty levnejsi.

sopta je teď offline  sopta
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 26.3.2008 , 16:59   Citovat  

Bitkar napsal:
sopta: zajmavy, ja mam kashiyamy na VTicku uz nejakejch par tisic km a fakt super, mam jak kotouce tak i desky (teda aspon doufam, ze to je kashiyama Úsměv ). A absolutni spokojenost, mozna jsem je dobre zajel, dal jsem si zalezet cca 400km jsem jim stridave obcas dal a pak lehce postupne schladil a brzdej paradne, nevadnou a i z vetsich rychlosti bezproblemu zastavej. A jestli to neni kayhiyama, tak mi uz nekdo reknete co to je. :-/ Kupoval sem je od kuhnela, matejcek je ma v nabidce taky a melo to japonskej nazev, kterej sem hned pak zapomnel. PK je pak poznal ze to sou kashiyamy. Tehdy si pamatuju ze Kuhnel rikal ze jsou dve verze, mel jsem na vyber mezi levnejsi a drazsi, ja vzal ty drazsi a lepsi a jsou fakt super.. mozna mas ty levnejsi.

Bohužel, já je na auto nekupoval, takže netuším jaký to jsou, ale když se podívám do nabídky Matějčka, tak tam ani moc velký cenový rozdíly nejsou, takže bych se divil kdyby byly nějaký významný kvalitový rozdíly... Oni jsou ty destičky hnědě natřený, ale to má třeba i Niparts, tak jestli si je všichni nepletou právě s nima... Moje zkušenosti s Kashiyamou jsou takový jaký jsem popsal...

Bitkar je teď offline  Bitkar
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 26.3.2008 , 17:02   Citovat  

nipart urco nemam... byl to nejakej silenej japonskej napis na krabici, kashiyama by odpovidalo, to bych si tehdy opravdu nezapamatoval, neznal sem je, niparts jsem znal, ty bych si pamatoval. Pojedu v patek ke kuhnelovi tak z nej zkusim vyrazit odpoved, ale on asi uz taky nevi, musel by hledat.

DejW je teď offline  DejW
0
PříspěvekZaslal: 26.3.2008 , 17:26   Citovat  

A co Nissin? Úsměv

Filda je teď offline  Filda
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 26.3.2008 , 17:55   Citovat  

Ja jsem koupil brembo kotouce a desky ate na vti
Brzdi to dobre akorat nekdy pri lehkem brzdeni piskaji

hondamens je teď offline  hondamens
2 háčka
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 26.3.2008 , 19:24   Citovat  

Filda napsal:

i mě se to takto chová ale brzdí to uplně luxusně!!!

Petr 78 je teď offline  Petr 78
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 26.3.2008 , 20:40   Citovat  

Filda napsal:

Já mám kotouče Brembo a desky ATE a taky mi při lehčím brzdění občas písknou. Ale to mi nevadí, to je jako u závoďáku Velmi šťastný
Jo a jinak tahle kombinace brzdí super, což mi tady potvrdí pár lidí a cenově jsou taky perfektní. Možná by byly ještě lepší i kotouče ATE, ale tam už byla cena oproti Brembo výrazně vyšší.

yarin je teď offline  yarin
0
PříspěvekZaslal: 27.3.2008 , 11:28   Citovat  

Já mám na Prelude 4G přední kotouče i desky(zelené) EBC = max. spokojenost! je to dobrý Mohu vřele doporučit.[web:d51637676b]http://www.sportovniautodoplnky.cz[/web:d51637676b]

daviii je teď offline  daviii
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 27.3.2008 , 13:38   Citovat  

EBC brakes OK EBC brakes video

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 28.3.2008 , 9:43   Citovat  

daviii napsal:
EBC brakes OK EBC brakes video

Otázka zní: " Vybrat si ty černé nebo pozinkované? "
Každý z nich má jinou strukturu drážkování.

ebc-01.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
ebc-01.jpg, 82.79 kB

ebc-02.jpg

ebc-02.jpg, 45.35 kB

ebc-03.jpg

ebc-03.jpg, 67.34 kB

Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 28.3.2008 , 9:48   Citovat  

Tubrbo Groove ("pozinkované") stačí! I v kombinaci se zelenými deskami mi ještě nikdy nezačly brzdy vadnout...

PAKO je teď offline  PAKO
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 28.3.2008 , 10:05   Citovat  

http://www.ebc-brakes.cz/

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 28.3.2008 , 11:07   Citovat  

no viš co ty černý jsou lepší protože ten černej nános by měl být extrémně odolnej proti korozi, ten zlatej sice taky ale ten černej víc, jinak by na tom co se týče brzdnýho účinku měli být stejně Mrk
takže pokud je cena stejná obou tak bych asi volil ty tmavý, ale jestli sou dražší tak bych se 100% spokojil s těma zlatejma...

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 28.3.2008 , 12:03   Citovat  

Cena obou je stejná... je to dobrý

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 28.3.2008 , 13:06   Citovat  

Greenstuff - optimalizované sportovní brzdové obložení z kevlaru/aramidu s redukovaným brzdným prachem pro citelné zlepšení brzdného účinku. Toto obložení je bez agresivního černého brzdového prachu, který jinak zůstává na ráfcích a tím je znečišťuje a ničí pokud nejsou pravidelně čištěny. Při vývoji obložení Greenstuff byl kladen velký důraz na zamezení obávaného „vadnutí“ brzdného účinku. Obložení se vyznačuje velmi dobrým účinkem i při nízkých teplotách, životností a zredukovaným opotřebením brzdových kotoučů. Účinek obložení se rozpíná až do hodnot kolem 650°C. Toto obložení s hodnotou součinitele tření 0,55 obdrželo cenu Autografe za inovaci tak i cenu od Maxpower za nejlepší brzdové obložení. Greenstuff obložení mohou zkrátit brzdnou dráhu oproti sériovému až o 9m.

Turbo Groove disky - speciální drážkovaný sportovní brzdový disk. Turbo disk je opatřen drážkami na okrajích disku odvádějící špínu a pozůstatky, které vznikají při brzdění - tímto je zajištěno rovnoměrné a paralelní opotřebení disku. Dále zajišťují ochlazování disku a brzdového obložení. Disk má zlatavý nános, který chrání před korozí ty části disku, které nepřijdou do styku s brzdovým obložením. Disk je drážkovaný a není kompletně provrtaný. Díky drážkám se lépe odvádějí brzdné plyny, nevznikají žádné trhliny u děr a tím nedochází k nalomení, které je možné u jiných vrtaných disků. Turbo disk je precizně vyroben a dokonale vyvážený.

Black-Dash disky - tento disk je naší nejnovější inovací. Obsahují nejnovější černý vysoce lesklý nános, který představuje milník v boji proti korozi a zajišťuje, že nános zůstane na všech místech na kterých nedochází ke kontaktu s brzdovým obložením. Při vývoji byl Blafl-Dash podroben solnému testu po dobu 480ti hodin. Disk je precizně vyroben a dokonale vyvážený.

kefa je teď offline  kefa
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 3.4.2008 , 14:10   Citovat  

M@jk napsal:

v tom katalogu jsou ceny destiček i kotoučů za pár?? kdybych na civica EK3 98 výroba zvolil desky ATE a kotouče bremba... je jich tam víc a bohužel neumím anglicky tak nepřeložím. které by jste z nich doporučili??

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 3.4.2008 , 14:28   Citovat  

kefa napsal:
v tom katalogu jsou ceny destiček i kotoučů za pár?? kdybych na civica EK3 98 výroba zvolil desky ATE a kotouče bremba... je jich tam víc a bohužel neumím anglicky tak nepřeložím. které by jste z nich doporučili??

u destiček je to sada to znamena na obe strany jedne napravy, to znamena 4 desticky...u kotoucu je to sice nepochopitelne (protoze kdo by si koupil samotny kotouc) ale je to cena za jeden kus...
co se tyce vyberu - ATE tam ma desticky jenom jedny, jinak je to u FERODA tam je vyber vetsi ale u ATE jsou jen jedny, a kotouce BREMBO i ATE jsou bud klasicky hladky chlazeny (levnejsi) a nebo drazkovany chlazeny (drazsi) a to jsou u ATE-POWERDISK a u BREMBO-MAX a ty jsou lepsi takze ja doporucuju ty BREMBO MAX, jinak samozrejme pozor na rozdily v rozmerech!!! vybrat presne podle modelu a motorizace a jeste zkontrolovat prumer kotouce se stavajicim...

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 3.4.2008 , 15:10   Citovat  

díky moc. tak asi nejspíš zkombinuju dle názoru co zde čtu ty desky ATE a kotuče BREMBA Drážkovanyý chlazený. snad to bude dobrá volba??? to mi hlava nebere

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 3.4.2008 , 15:30   Citovat  

kefa napsal:
díky moc. tak asi nejspíš zkombinuju dle názoru co zde čtu ty desky ATE a kotuče BREMBA Drážkovanyý chlazený. snad to bude dobrá volba??? to mi hlava nebere

to záleží co od těch brzd očekáváš, jestli jezdíš normálním klidným stylem tak bych se vůbec nebál tyhle brzdy koupit...ale jestli hodláš vyjet někdy i na okruh nebo jezdíš rychle a ostře tak ti asi takový brzdy stačit nebudou...
o několik příspěvků víš je odkaz na brzdy EBC, doporučuju ti si prohlídnout tabulku brzdových obložení pro auta, mají několik STAGE, od 'cernych' ktery sou srovnatelny s tema od ATE az po 'cerveny' který jsou z keramiky a snesou toho mnohem víc,určitě líp brzděj ale sou taky o dost dražší, navíc je můžeš klidně skombinovat s tema kotoucema od BREMBA...hlavně s rozumem na plyn jinak to neubrzdi zadny brzdy...

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 3.4.2008 , 15:45   Citovat  

tak jasně. nejezdím první den, ale ještě jsem neměl tu čest měnit brzdy. okruh v plánu nemám je to na denní ježdění, i když někdy si to dám brzda plyn, ale myslím že žádný extrém, kdy by to mělo brzdy odvařit. Série zatím stačila Úsměv
A hlavně taky finance že Ble

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 3.4.2008 , 19:20   Citovat  

Kombinace kotouče Brembo drážkované a desky ATE mají tendenci při brždění pískat? Nebo ne?

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 3.4.2008 , 19:21   Citovat  

Jo jinak kotouče EBC na Hondu stojí cca 6300,- a destičky (zelené) cca 3500,- Chápeš!

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 4.4.2008 , 16:37   Citovat  

Douby napsal:
Kombinace kotouče Brembo drážkované a desky ATE mají tendenci při brždění pískat? Nebo ne?

tak to by mi až tak nevadilo

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 4.4.2008 , 16:38   Citovat  

Douby napsal:
Jo jinak kotouče EBC na Hondu stojí cca 6300,- a destičky (zelené) cca 3500,- Chápeš!

zmatenej tak už vím že ty to určitě nebudou. tolik peněz v nich utopit nechci, teda spíš hlavně nemohu

Obsah fóra Honda-club.cz   
Brzdové kotouče a destičky - zkušenosti
Fórum: Řízení, podvozek a brzdy
1
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina