Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Sportovní pružiny - názor či zkušenosti
Fórum: Řízení, podvozek a brzdy
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 3
BuLLDoG je teď offline  BuLLDoG
1 háčko
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 6.8.2012 , 23:25   Citovat  

Nedávno jsem na ebayi našel tohle. Pokud to chápu dobře, jsou to opravdu "stavitelné pružiny"? Mr. Green Docela mě to zaujalo, tak bych od vás rád slyšel nějaké vyjádření Je to tam.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Bullseye je teď offline  Bullseye
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 6.8.2012 , 23:37   Citovat  

je to na houby KO

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
voyta je teď offline  voyta
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 6.8.2012 , 23:47   Citovat  

na 2 houby KO

walda91 je teď offline  walda91
2 háčka
1
PříspěvekZaslal: 6.8.2012 , 23:59   Citovat  

Nám to zatím i na OEM tlumičích funguje v pohodě, akorád na okruh bych si s tím asi netrouf, ale na stylovku proč ne.?! Samozřejmě je to jen dočasně, majitel chce do budoucna swap atd a tak je s pořádným podvozkem počítáno, ale prozatím na D15 na popojíždění po srazech a výletech po okolí to stačí - definoval bych to jako hodně muziky za hodně málo peněz. Ještě ale než z e-bay, bych koupil u poláků, je to to samé a vyjde to cca na 1800,-

DSC_0288uprava.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
DSC_0288uprava.jpg, 349.84 kB

beastti je teď offline  beastti
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 9:47   Citovat  

je to hruza, kdysi sem to mel doma a chtel sem to dat na auto, ale jak sem to videl, jak je to na tom tlumici, tak sem to hned sundal a pryc s tim. ne jen ze to hrozne vypada, ale pochybuju ze je to bezpecne. radsi dosetri a kup cely podvozek stavitelny s tlumicema koupis od 5tisic, ten sem mel ja a velmi spokojeny. tudy odkaz

Bully je teď offline  Bully
Moderátor
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 10:47   Citovat  

No jestli to chapu z toho odkazu spravne tak jde proste o ultrakratke pruziny uz v zakladni poloze, co se daji sroubovanim zkratit jeste vic. Takze na jakoukoli drahu odpruzeni (vysku auta) jsou pruziny kratsi nez maji byt a cim to das niz, tim to bude horsi. Ze pujdou jakekoli tlumice brzy do kopru je nasnade.
V zasade muzou "sportovni" kratsi pruziny i s OEM tlumici obcas autu i oproti tovarnimu nastaveni obcas pomoct (pokud jsou primo na konkretni vuz + motorizaci, vis co od toho cekat a chces to), tohle je ale univerzalni bastl jenom tak pro ten vzhled. A samozrejme ze s komplet nastavitelnym podvozkem se da hrat o dost vic, pokud mas pozadavky na chovani auta jeste narocnejsi.

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 10:55   Citovat  

mel jsem to na aute (po predchozim majiteli) a doporucuju nekupovat.. uz jenom kdyz si prohlednes princip jak to funguje, tak je jasny, proc se to prodava za takove prachy..

infinity je teď offline  infinity
Partner H-C
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 12:02   Citovat  

na styl a snizeni je to dobra a prakticka vec...na nejake vaznejsi jezdeni to samozrejme neni.

Kdyz se to prodava za 1800 vc. dopravy, dani, cla, a celkoveho importu z ciny + krabice, obaly + marzi min. 2 clanku (vyrobce, prodejce) tak je asi jasne, ze ten matros nebude buhvijaka hitparada Úsměv

Shorty je teď offline  Shorty
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 14:04   Citovat  

Ahoj, každopádně na žádný závodění to není. Kdo by si taky kupoval takovýhle podvozek na závodění? Já to mám na auto na normální běžný ježdění a úplná paráda, co se týče vzhledu i funkce ,ale je pravda že u nás máme krásný silnice a ani na hrbolech bych se toho nebál, nicméně zaleží co od toho čekáš.Z vlastní zkušenosti je to lepší než nějaký wietec pružiny nebo tak něco....

BuLLDoG je teď offline  BuLLDoG
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 14:43   Citovat  

No, samozřejmě jsem zapomněl napsat, že auto mám jako přibližovadlo, žádný okruhový speciál Mr. Green
Shorty: Já měl právě za to, že klasika sportovní pružiny budou o něco lepší, než tohle. Měl jsi na autě oboje?

Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 14:45   Citovat  

Shorty napsal:
Ahoj, každopádně na žádný závodění to není. Kdo by si taky kupoval takovýhle podvozek na závodění? Já to mám na auto na normální běžný ježdění a úplná paráda, co se týče vzhledu i funkce ,ale je pravda že u nás máme krásný silnice a ani na hrbolech bych se toho nebál, nicméně zaleží co od toho čekáš.Z vlastní zkušenosti je to lepší než nějaký wietec pružiny nebo tak něco....

Lepší v čem? Samotné "lepší" je dost široký pojem.

master88 je teď offline  master88
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 14:52   Citovat  

turbonátor? Tak to valím bulvy

Pjétro je teď offline  Pjétro
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 15:19   Citovat  

master88 napsal:
turbonátor? Tak to valím bulvy
je to dobrý

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 17:01   Citovat  

Shorty napsal:
.Z vlastní zkušenosti je to lepší než nějaký wietec pružiny nebo tak něco....

tak to rozhodně není Mrk a tím spíš na běžné ježdění kdy je nájezd km daleko vyšší.. to je s trochou nadsázky jak kdybys dal přednost starline brzdám před brembama

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 17:09   Citovat  

blbě jsem to podal, obojí jsem měl na autě a chová se to prakticky stejně, ale šlo mi o to že výrobce udával na krabici snížení o 3 cm a spadlo to o 6 a na tomhle si výšku našteluju jakou já chci a pohoda. Jinak co se týče jízdních vlastností tak je to totožné. Toť můj názor... tak se na mě hned nečertěte Úsměv přátele

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 17:12   Citovat  

Shorty napsal:
šlo mi o to že výrobce udával na krabici snížení o 3 cm a spadlo to o 6 a na tomhle si výšku našteluju jakou já chci a pohoda.

tak pokud jsi je osadil na ještě původní vyšlehané tlumiče, tak je možné, že to lehlo o 6

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 17:54   Citovat  

Shorty napsal:
blbě jsem to podal, obojí jsem měl na autě a chová se to prakticky stejně, ale šlo mi o to že výrobce udával na krabici snížení o 3 cm a spadlo to o 6 a na tomhle si výšku našteluju jakou já chci a pohoda. Jinak co se týče jízdních vlastností tak je to totožné. Toť můj názor... tak se na mě hned nečertěte Úsměv přátele

tys to vždycky šel projet na polygon nebo na okruh a zkoušel extrémní podmínky? podle jízdy pro rohlíky totiž poznáš veeeelký dlouhý až monstrózní wokurka

RASTA je teď offline  RASTA
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 18:03   Citovat  

Bullseye napsal:
tak pokud jsi je osadil na ještě původní vyšlehané tlumiče, tak je možné, že to lehlo o 6

tlumiče s tim nemají nic společného, výšku určují pera

jakubM je teď offline  jakubM
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 18:06   Citovat  

master88 napsal:
tys to vždycky šel projet na polygon nebo na okruh a zkoušel extrémní podmínky? podle jízdy pro rohlíky totiž poznáš veeeelký dlouhý až monstrózní wokurka

sorry, ale i při cestě pro rohlíky poznám, že mi odchází podvozek a funguje hůře než dřív.. stejně tak naopak.. wokurka

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 18:13   Citovat  

jakubM napsal:
sorry, ale i při cestě pro rohlíky poznám, že mi odchází podvozek a funguje hůře než dřív.. stejně tak naopak.. wokurka

to ano, to když ti odchází podvozek je jasné občas i když to auto jen stojí... ale tyhle rozdíly mezi přužinou A a podobnou pružinou B tak nepoznáš

Speedy je teď offline  Speedy
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 18:35   Citovat  

Já jel v autě kde to bylo nasazený a to auto bylo jak prkno, zadek odskakoval na jakýmkoliv hrbolu. To je opravdu jen na nějaký Stance Velmi šťastný

Petr 78 je teď offline  Petr 78
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 19:09   Citovat  

Shorty napsal:

Už jenom fakt, že třeba pružiny Weitec (a jim podobné) mají homologaci (TÜV), zatímco tenhle pokus o pružiny nemá žádnou homologaci, je důkaz toho, co asi funguje, co je vyzkoušené na konkrétním autě a co ne.
Já bych si tohle na auto nedal už jenom kvůli bezpečnosti.
Nikdo to netestoval, nenechal si na to udělat homologaci, takže nikdo neví co to může udělat.
Taky když si člověk uvědomí, že tenhle "podvozek" je univerzální (takže pasuje na na všechno a nefunguje na ničem Velmi šťastný ), tak je mu jasné že nemůže fungovat optimálně.
Já mám třeba velmi dobré zkušenosti s pružinami Autostyle (dřve InterAlloy) na seriových tlumičích na více autech a tam je to opravdu hodně muziky za málo peněz. Budu si je dávat i na svého sedana C8G, kde cena je krásných 3200,-Kč.

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 19:21   Citovat  

RASTA napsal:
tlumiče s tim nemají nic společného, výšku určují pera

Máš pravdu, nezamyslel jsem se, beru zpět OK

Partner H-C
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 19:41   Citovat  

Petr 78 napsal:
Už jenom fakt, že třeba pružiny Weitec (a jim podobné) mají homologaci (TÜV), zatímco tenhle pokus o pružiny nemá žádnou homologaci, je důkaz toho, co asi funguje, co je vyzkoušené na konkrétním autě a co ne.
Já bych si tohle na auto nedal už jenom kvůli bezpečnosti.
Nikdo to netestoval, nenechal si na to udělat homologaci, takže nikdo neví co to může udělat.
Taky když si člověk uvědomí, že tenhle "podvozek" je univerzální (takže pasuje na na všechno a nefunguje na ničem Velmi šťastný ), tak je mu jasné že nemůže fungovat optimálně.
Já mám třeba velmi dobré zkušenosti s pružinami Autostyle (dřve InterAlloy) na seriových tlumičích na více autech a tam je to opravdu hodně muziky za málo peněz. Budu si je dávat i na svého sedana C8G, kde cena je krásných 3200,-Kč.

Je to tim, ze tohle se nevyrabi primarne pro evropsky trh, proto nikdo zadne priblbe homologace a atesty neresi...kdyz jsem videl konstrukci nektereych "nemeckych" podvozku co maji TUV, tak s klidem muzu rict, ze TUV dostanes snad cokoli, co si o to pozada a zaplati.

5 háček
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 20:00   Citovat  

infinity napsal:
Je to tim, ze tohle se nevyrabi primarne pro evropsky trh, proto nikdo zadne priblbe homologace a atesty neresi...kdyz jsem videl konstrukci nektereych "nemeckych" podvozku co maji TUV, tak s klidem muzu rict, ze TUV dostanes snad cokoli, co si o to pozada a zaplati.

To mě docela zajímá. Můžeš to víc specifikovat? Dopředu říkám, že neupřednostňuju německé podvozky, protože jsou německé a tudíž musí být precizní a kvalitní HaHaaa
Já mám naopak zkušenosti, že jakýkoliv výrobek, který měl TÜV, tak fungoval. Je to pro mě takové měřítko a záchytný bod, že výrobce ten výrobek nechal otestovat, jestli není nebezpečný a opravdu funguje.
"Přiblblé homologace a atesty" nemusí být jenom výsadou evropského trhu. Vždyť i americký trh má svoje homologace.
Samozřejmě že jsem se setkal i s vyjímkama, kde jsem kroutil hlavou jak ten výrobek mohl dostat atest, ale u sportovních pružin s atestem jsem měl vždy jenom dobré zkušenosti.
A nebylo to s ohledem na cenu nebo značku.
Když si vezmeš, že právě pružiny Autostyle patří mezi ty nejlevnější a přesto mají atest a přesto fungují bezvadně.

Já jsem toho názoru, že majitelé výše uvedených "podvozků" z eBaye nemají až takový cit aby poznali jestli podvozek funguje anebo to prostě neřeší. Hlavně že to leží na zemi a dobře to vypadá..... Velmi šťastný

Partner H-C
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 20:11   Citovat  

Petr 78 napsal:
To mě docela zajímá. Můžeš to víc specifikovat? Dopředu říkám, že neupřednostňuju německé podvozky, protože jsou německé a tudíž musí být precizní a kvalitní HaHaaa
Já mám naopak zkušenosti, že jakýkoliv výrobek, který měl TÜV, tak fungoval. Je to pro mě takové měřítko a záchytný bod, že výrobce ten výrobek nechal otestovat, jestli není nebezpečný a opravdu funguje.
"Přiblblé homologace a atesty" nemusí být jenom výsadou evropského trhu. Vždyť i americký trh má svoje homologace.
Samozřejmě že jsem se setkal i s vyjímkama, kde jsem kroutil hlavou jak ten výrobek mohl dostat atest, ale u sportovních pružin s atestem jsem měl vždy jenom dobré zkušenosti.
A nebylo to s ohledem na cenu nebo značku.
Když si vezmeš, že právě pružiny Autostyle patří mezi ty nejlevnější a přesto mají atest a přesto fungují bezvadně.

Já jsem toho názoru, že majitelé výše uvedených "podvozků" z eBaye nemají až takový cit aby poznali jestli podvozek funguje anebo to prostě neřeší. Hlavně že to leží na zemi a dobře to vypadá..... Velmi šťastný

Ja nevim, treba KW basic(var1), AP sportwrak atd...uz jenom fakt, ze treba ulozeni do vidlicek je dost tenke, svarovane na 2x a rezne to snad uz v krabici...nemyslim si ze tyhle "coilovery" budou o moc horsi.

Amerika tak to asi nevis o cem mluvis...pokud se nepletu tak homologaci tam maji jenom do jednoho statu (CARB) - kalifornie...jinak si muzes dat na auto treba vez z T-72, platis jenom pojisteni, na stk vubec nejezdis. Nebo jakou homologaci jsi mel na mysli???

Evropa je maly tuning. trh pro japonske voze...proto ty homologace/atesty nikdo neresi...at je to tento cinsky vyrobce coiloveru, nebo japonsky mugen.

K Veci: spravny by pruziny meli mit udaj o delce, prumeru a TVRDOSTI, takze u tohohle bych volil nejakou mekci verzi, pokud je k dispozici. Je treba taky brat na vedomi, ze tlumic ktery byl navrzeny aby pracoval v rozsahu X-Y bude pracovat v rozsahu...mozna polovicnim Úsměv

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 20:24   Citovat  

Petr 78 :Já jsem toho názoru, že majitelé výše uvedených "podvozků" z eBaye nemají až takový cit aby poznali jestli podvozek funguje anebo to prostě neřeší. Hlavně že to leží na zemi a dobře to vypadá.....

Mé by třeba zajímalo jak si na tohle přišel nezlob se na mě ale v životě si se mnou nejel tak si prosím odpusť takové to poznámky a to že mám tenhle podvozek na autě ve kterém jezdím jak říkáte pro rohlíky a má 66kW tak si myslím že opravdu není potřeba mít podvozek BC. mám i 4g vt a tam bych taky takovej podvozek nedal ale na d15b2 proč ne? jo a ještě bych chtěl říct že ten podvozek je přímo určený pro honda civic 4d 92-95 a není univerzální a ani z ebaye....

5 háček
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 20:38   Citovat  

Shorty napsal:
Petr 78 :Já jsem toho názoru, že majitelé výše uvedených "podvozků" z eBaye nemají až takový cit aby poznali jestli podvozek funguje anebo to prostě neřeší. Hlavně že to leží na zemi a dobře to vypadá.....

Mé by třeba zajímalo jak si na tohle přišel nezlob se na mě ale v životě si se mnou nejel tak si prosím odpusť takové to poznámky a to že mám tenhle podvozek na autě ve kterém jezdím jak říkáte pro rohlíky a má 66kW tak si myslím že opravdu není potřeba mít podvozek BC. mám i 4g vt a tam bych taky takovej podvozek nedal ale na d15b2 proč ne? jo a ještě bych chtěl říct že ten podvozek je přímo určený pro honda civic 4d 92-95 a není univerzální a ani z ebaye....

Ale notak, já nikoho nenapadám ani neurážím a už vůbec ne konkrétně.
Jestli se tě to osobně dotklo, tak se omlouvám. Nebyl to záměr.
Možná je můj názor špatný, ale myslím že ho tady na diskuzním fóru můžu napsat, ne? Od toho přeci diskuze je - o výměně názorů Mrk
Nezáleží na tom jaký výkon má tvůj motor. Se špatným podvozkem se vysekáš i s 50kW "zdechlinou" když ti v zatáčce na nerovnosti odskočí kolo nebo praskne pružina.
Ten tvůj podvozek je určený i přímo pro tvojí motorizaci nebo to už výrobce nerozlišuje?

Johny je teď offline  Johny
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 20:50   Citovat  

Neukamenujte mě, ale jen taková úvaha: Co když by se použily "normální" snížený pružiny (např. InterAlloy apod.) a nasadí se na ten šroubovací nesmysl. Třeba kdyby někdo chtěl v létě snížit, v zimě zvýšit a nechce se mu/nemůže investovat do štelováku nebo chce zachovat nějakej komfort cestování. Už nad tímhle přemýšlím od doby, kdy sem tenhle "podvozek" Velmi šťastný viděl poprvé...

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 7.8.2012 , 21:00   Citovat  

hele jestli to je podle motorizace tak to už si nepamatuju to bych kecal ale jen říkám jakou stím mám zkušenost já a ta je pořád taková že na cestu pro rohlíky je to v pohodě Úsměvmám ho už několik let jinak už to nebudem řešit ať není nějaký zbytečný flame jen jsem chtěl říct BuLLDoGovi svůj názor přátele

Obsah fóra Honda-club.cz   
Sportovní pružiny - názor či zkušenosti
Fórum: Řízení, podvozek a brzdy
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina