Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Accord 7G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 480, 481, 482 
Zaslat odpověď

Strana 482 z 482
Koubelec je teď offline  Koubelec
1 háčko
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 20.5.2022 , 6:56   Citovat  

Matěj Krupař napsal:
Už jsem si tady doporučení na instalaci rozpěry do motoráku pro Tourer četl, na základě toho tyč pořídil... Výhody jsou mi celkem jasné.

Ale zdráhám se ji nainstalovat kvůli:
1. Pojistné události z hlediska následného neplnění pojišťovnou
2. Poškození i druhé strany, kdyby došlo na ťukanec pohnuvší jedním domkem tlumiče.

Máte na to někdo ještě nějaký názor?

Poznamenám, že důvod, proč si ji chci nainstalovat, je především kvůli zpevnění kastle jako prevence prasknutí čelního skla (což se mi nedávno stalo a příčina zřejmě nebyla kamínek, ale orezlinka na kastli pod sklem plus krut kastle).

Ani jednoho bych se nebál, PČR ani likvidátor nebudou mít absolutní tušení, že si tam tu rozpěru dal dodatečně. A pokud se ti stane nehoda, kdy se posune domek tlumiče, myslím, že už to bude jedno. Já dvě takové auta dával dohromady a to prostě nechceš.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
bphot0 je teď offline  bphot0
1 háčko
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 20.5.2022 , 9:16   Citovat  

Koubelec napsal:
Ani jednoho bych se nebál, PČR ani likvidátor nebudou mít absolutní tušení, že si tam tu rozpěru dal dodatečně. A pokud se ti stane nehoda, kdy se posune domek tlumiče, myslím, že už to bude jedno. Já dvě takové auta dával dohromady a to prostě nechceš.

Sorry, ze vam sem vstupuji, ale zeptam se takhle: auto s namontovanou rozperou projde STK? Neplyne z toho odpoved na predchozi otazku?
   Návrat  
Matěj Krupař je teď offline  Matěj Krupař
1 háčko
PříspěvekZaslal: 23.5.2022 , 14:53   Citovat  

bphot0 napsal:
Sorry, ze vam sem vstupuji, ale zeptam se takhle: auto s namontovanou rozperou projde STK? Neplyne z toho odpoved na predchozi otazku?

Kamarad, co dela u dopravaku, tak rikal, ze kdyz dojde na plneni pojistovnou a ohledani znalcem, tak jsem v kiss me

Kluci v servise zase rikali, ze technicka neni problem, coz hned dokazali tim, ze auto v pohode proslo se svitici kontrolkou ABS Se stydím

A Marcos tady psal, ze treba na SK rozpera a stk no problem.

Kazdy ma uplne jiny nazor. A ted aby si clovek vybral Tak to koukám!
   Návrat  
panNedra je teď offline  panNedra
1 háčko
PříspěvekZaslal: 24.5.2022 , 15:42   Citovat  

Matěj Krupař napsal:
Kamarad, co dela u dopravaku, tak rikal, ze kdyz dojde na plneni pojistovnou a ohledani znalcem, tak jsem v kiss me

Kluci v servise zase rikali, ze technicka neni problem, coz hned dokazali tim, ze auto v pohode proslo se svitici kontrolkou ABS Se stydím

A Marcos tady psal, ze treba na SK rozpera a stk no problem.

Kazdy ma uplne jiny nazor. A ted aby si clovek vybral Tak to koukám!

Toho bych se nebál vůbec, protože jsem volal na pojišťovnu, kde mi sám likvidátor řekl, že například když je auto bez technické, tak to neznamená že pojišťovna odmítne plnění, ale musí se prokázat, že nehoda byla způsobena technickou nezpůsobilostí. Když se to neprokáže, pojistné plnění normálně jede. Nevidím tedy jedinou možnost, jak by rozpěra mezi tlumiči mohla ovlivnit pojistné plnění - neboť na funkci rostlináře nemá vliv ani omylem
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Ňoaen je teď offline  Ňoaen
PříspěvekZaslal: 26.5.2022 , 20:04   Citovat  

Zdravím zdejší členy.
Chtěl jsem se zeptat na turbo prodlevu u pred fl 7g Accordu Tourer 2.2 cdti.
Byl jsem na projizdce vozidla a překvapilo mě, že turbo zaclo tlačit až po překonání 2000 ot/min. Spíš mi to připadalo jak kdybych řídil atmo motor. Podobný projev mělo TDSo od BMW
Majitel mi tvrdil, že je to prý normální, že auto má velké turbo a trvá než se nátlaku:)
Známý s Civicem se stejnou motorizaci mi to taky potvrdil Úsměv
Jaké jsou vaše poznatky?
Děkuji za odpověď Úsměv
   Návrat  
Fafos je teď offline  Fafos
1 háčko
PříspěvekZaslal: 28.5.2022 , 12:49   Citovat  

Nevíte někdo co je tohle za konektory? S tím souvisí i další dotaz. Rád bych instaloval Bluetooth modul, který se připojuje na CD Changer. Má i obyčejné originální rádio možnost připojení k changeru?

IMG_20190910_150010.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_20190910_150010.jpg, 2.85 MB

image.jpeg

image.jpeg, 73.9 kB
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 28.5.2022 , 12:59   Citovat  

Ňoaen napsal:
Zdravím zdejší členy.
Byl jsem na projizdce vozidla a překvapilo mě, že turbo zaclo tlačit až po překonání 2000 ot/min. Spíš mi to připadalo jak kdybych řídil atmo motor. Podobný projev mělo TDSo od BMW
Majitel mi tvrdil, že je to prý normální, že auto má velké turbo a trvá než se nátlaku:)
Jaké jsou vaše poznatky?
Děkuji za odpověď Úsměv

Nevím jak ostatní, ale mě tohle přijde jako normální projev, kdy tedy nedochází v nižších otáčkách k nějakému výraznému Turbo efektu, který stejně rychle mizí, ale naopak oceňuju takový lineárnější nárůst kroutícího momentu. Ale těžko takhle posoudit, jak Ti to jede a jestli je vše jak má být....
   Návrat  
panNedra je teď offline  panNedra
1 háčko
PříspěvekZaslal: 30.5.2022 , 12:11   Citovat  

Fafos napsal:
Nevíte někdo co je tohle za konektory? S tím souvisí i další dotaz. Rád bych instaloval Bluetooth modul, který se připojuje na CD Changer. Má i obyčejné originální rádio možnost připojení k changeru?

Toto jsou konektory na spínače výhřevu sedadel.
Ohledně konektoru nevím.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 30.5.2022 , 12:20   Citovat  

Fafos napsal:
Rád bych instaloval Bluetooth modul, který se připojuje na CD Changer. Má i obyčejné originální rádio možnost připojení k changeru?

I obycejne radio ma konektor na CD changer. Staci vyndat ten kastlik pod radiem a zezadu radia konektor nahmatas.

Ja jsem poridil jen levny AUX/USB a mam ho schovany v tom kastliku. V kastliku vevnitr nahore je dira, kterou se da kabel prostrcit, takze neni treba ani zadnych zasahu.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 30.5.2022 , 20:27   Citovat  

Super. Děkuji pánové... je to dobrý
   Návrat  
prody je teď offline  prody
PříspěvekZaslal: 5.6.2022 , 22:47   Citovat  

Ňoaen napsal:
Zdravím zdejší členy.
Jaké jsou vaše poznatky?
Děkuji za odpověď Úsměv

je to normální
   Návrat  
Marek Muž je teď offline  Marek Muž
PříspěvekZaslal: 9.6.2022 , 11:36   Citovat  

Ahoj, někdo s HDS kolem Liberce, nejlépe frydlantsko? Knock senzor vyměněn,vedení přiměřený, MIL svítí stále. Potřebuji diag. případně reset. Dik
   Návrat  
mad_zed je teď offline  mad_zed
3 háčka
PříspěvekZaslal: 11.6.2022 , 9:46   Citovat  

A co ti HDS pomůže?
Dals originál čidlo?
Mě to taky občas vyhrazuje, bohužel jsem nedal na rady a namontoval druhovýrobu.
   Návrat  
-toyo- je teď offline  -toyo-
2 háčka
PříspěvekZaslal: 12.6.2022 , 7:44   Citovat  

také jsem měl problém s knock senzorem, po zkoušení dvou kusů z druhovýroby stejně musel přijít originál, nic jiného bohužel nefunguje Ble meetallll Honda
   Návrat  
peterrrpn je teď offline  peterrrpn
PříspěvekZaslal: 26.6.2022 , 12:34   Citovat  

Chalani chcem sa spytat ako presne sa ma zlozit ten piestik. Ide mi hlavne o ten vencek,lozisko a tu pruznu podlozku. Poradie je spravne ale ci je spravne otoceny ten vencek a ta pruzna podlozka. Tak ako je na foto iba to tam povkladat?

IMG_20220626_101146.jpg

IMG_20220626_101146.jpg, 2.28 MB
   Návrat  
Santi je teď offline  Santi
1 háčko
PříspěvekZaslal: 15.7.2022 , 10:13   Citovat  

Mám stále problém s 5tými dveřmi a spouštějícím se alarmem. Auto hlásí otevřené 5té dveře a v tu chvíli se spustí alarm. Zjistil jsem, že se to děje hlavně při dešti. Problém byla zatékající voda přes hagusy kolem ŘJ 5tých dveří. Hagusy jsem zalepil. Vyměnil jsem i zámek u dveří. Jelikož to i dál občas spouštělo alarm, tak už jsem to řešil přes 3 různé servisy..Prošli kabeláž, našli se studeňáky v ŘJ - opraveno. Po 3 týdnech se dnes alarm spustil znovu. Po dešti cca. v 6h rozmezí. Takže auto bylo už téměř suché. 2x se mi stalo, že nešel vůbec otevřít kufr - manuálně, tlačítkem pod volantem - pouze na dálkáči. Závada po 1 dnu samovolně zmizela.
Neměl by někdo typ do čeho se pustit dál? Vyměnit ŘJ?
Případně, jak odstavit alarm na autě? Samozřejmě se to pro jistotu spouští v ranních hodinách a sousedi už mě milují Velmi šťastný
Díky všem za info...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 15.7.2022 , 13:38   Citovat  

Ahoj H+

Taky se pridam s dotazem:
Cesta 700 km do Nemecka apak z5:

K20Z2, LPG s privstrikem.

Smerem tam:
1.znicehonic na dalnici, tempomat, se rozsvitil DTC bohate smesi. Smazal jsem pres mobil. Chvili klid, pak znovu.
2.pak znicehonic DTC P0135 a nasledoval DTC P1157, coz jsou oba kody pro prvni O2 sensor hned na svodech. Jeden je pro chybu sensoru a druhy pro chybu jeho vyhrivani (vyhraty musel byt uplne).
Podminky pri jizde: vedro jak prase, 34°C a pak v Cechach slejvak jak prase, nekolik hodin.

Tyden popojizdeni po Bavorsku: ani jednou se zadny DTC nerozsvitil.

Cesta z5 700km: ani jednou se zadny DTC nerozsvitil

Otazka tedy zni: Mate nekdo nejaky tip, co mohlo zpusobovat ten problem s O2 senzorem pri te jedne ceste?

Jeste predestru, ze jsem pred tou cestou vymenil vzduchovy filtr, za pekny novy, kvalitni, Mahle.
A jeste jedna vec: DTC na bohatou smes se mi ukazala uz pred tim, nahodne, na dalnici, par tydnu pred tim. Vzdycky jsem to smazal a nevenoval jsem tomu pozornost a opakovane se to pri jedne jizde nikdy nerozsvitilo.
   Návrat  
von-pivoj je teď offline  von-pivoj
1 háčko
PříspěvekZaslal: 18.7.2022 , 18:54   Citovat  

PO mnoha letech opět návrat na tyto stránky, dlouho jsem neřešil žádný zapeklitý problém, lěč dočkal jsem se. Po prkotinách se světly, vrzajícími dveřmi, výfukem apod se objevila závada s níž si momentálně nevím rady. Jakmile se dostavily tropy k nám na pekelnou Moravu všiml jsem si, že klimatizace má prachbídnou účinnost, respektive, že nechladí. Při bližším ohledání motorového prostoru jsem si všiml, že je kompresor tak nějak špinavý (předpokládám od oleje a prachu) a tak jsem se připravoval na nejhorší a tedy výměna kompresoru a doplnění náplně. Toto zrovna není oprava, kterou bych byl schopen provézt doma "na koleně". Manželka mne však nedávno zpravila, že jí klima funguje, co panikařím?! Tak jsem se opět dal do zkoumání, kompresor spíná, bod vozem se tvoří loužička kondenzátu, a potrubí od kompresoru směrem k výparníku do vozu je chladné a zpátky horké, resp. bráceně s ohledem na funkci klimatizace a odpařování média. Takže v kompresoru ani v potrubí v motorovém prostoru to asi nebude. Ve vnitř jsem zjistil, že strana spolujezdce je chlazená (klimatizovaná) ale u řidiče fouká, když moc, tak vlažný vzduch. Je zcela jedno, zda aktivuji automatickou klimatizaci nebo přepnu na dvouzónovou. U spolujezdce je foukaný vzduch výrazně chladnější jak na řidičově straně. Čili klasická otázka, řešil někdo něco podobného případně má s tím někdo zkušenost? Letos to bude výročních deset let, co Accorda mám a jelikož je to ročník přelomu 2003/4 tak je to ještě obstojná "milfka", která stále nevypadá k zahození, dobře jede, ale při bližším ohledání je na ní vidět, že už má něco za sebou.
   Návrat  
Stepa je teď offline  Stepa
4 háčka
PříspěvekZaslal: 18.7.2022 , 21:34   Citovat  

Sel bych po smesovaci klapce. Zkus spustit self-test klimy. Projede to vsechny aktuatory a nastaveni. Jak, by si mel najit v manualu.

EDIT: tady neco k tomu mas: tudy odkaz
   Návrat  
peterrrpn je teď offline  peterrrpn
PříspěvekZaslal: 19.7.2022 , 11:18   Citovat  

Konektory na premium sound system bez navi.
Viete mi niekto povedať presne ktory načo je ? Potreboval by som schému radia, konektorov modry hlavny viem ale ostatne neviem identifikovať a prestal mi fungovať spodný riadok neukazuje mi teplotu, smer prudenia vzduchu, otáčky ventilátora a nejde ani podsvietenie celého rádia.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 19.7.2022 , 11:23   Citovat  

Stepa napsal:
Sel bych po smesovaci klapce. Zkus spustit self-test klimy. Projede to vsechny aktuatory a nastaveni. Jak, by si mel najit v manualu.

EDIT: tady neco k tomu mas: tudy odkaz

Díky za tip, už jsem probrouzdal internet a našel jsem pár odkazů, kde řešili něco podobného. V průběhu týdne vlezu pod volant a zjistím zda funguje klapka u řidiče viz obrázek díl č.7. Když tak matně vzpomínám, tak při zpuštěné klimě jsem s slýchával vrzání nějaké klapky, letos jsem to ještě neslyšel, což by mohlo indikovat nefunkční aktuátor. O víkendu zkusím udělat tu diagnostiku.
Kdyby přišlo na nejhorší, máte tip na ND? Tedy, kde to lze koupit? Zkusím poptat v Hondě, ale jak jsem se již několikrát přesvědčil není to zrovna levný kšeft...

HVAC.png

HVAC.png, 96.25 kB
   Návrat  
Mourl je teď offline  Mourl
2 háčka
PříspěvekZaslal: 19.7.2022 , 13:36   Citovat  

Nevím jestli už jsi s tím někde byl. Zkusil bych nejprve nechat doplnit chladivo. Vím, že se to tu už párkrát řešilo, že u spolujezdce to chladí a u řidiče ne a pomohlo doplnit chladivo...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 19.7.2022 , 13:59   Citovat  

peterrrpn napsal:
Konektory na premium sound system bez navi.
Viete mi niekto povedať presne ktory načo je ? Potreboval by som schému radia, konektorov modry hlavny viem ale ostatne neviem identifikovať a prestal mi fungovať spodný riadok neukazuje mi teplotu, smer prudenia vzduchu, otáčky ventilátora a nejde ani podsvietenie celého rádia.

Zkus zabrouzdat v přiloženém manuálu

Audio System.pdf
 Komentář:
Audio manual TSX

stáhnout/zobrazit
 Soubor:  Audio System.pdf
 Velikost:  2.47 MB
 Staženo:  14 krát

Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 19.7.2022 , 14:04   Citovat  

Mourl napsal:
Nevím jestli už jsi s tím někde byl. Zkusil bych nejprve nechat doplnit chladivo. Vím, že se to tu už párkrát řešilo, že u spolujezdce to chladí a u řidiče ne a pomohlo doplnit chladivo...

Tuto variantu chci až jako poslední. Nechci s tím k nějakému "chladničkáři", který do toho foukne trochu média a do půl roku mám zadřený kompresor, co jsem koukal, tak je nutné do okruhu dodat i patřičné množství nového specifického oleje. Pokud došlo k nějakému úniku, pak je jasné, že to unikne opět, což pro mě není řešením jen odsouvání a přehlížením problému. Zkontroluji nejdříve ty klapky, pak diagnostiku HVAC a až poté se rozhodnu co dál...
   Návrat  
Stepa je teď offline  Stepa
4 háčka
PříspěvekZaslal: 19.7.2022 , 18:28   Citovat  

Nechci ti do toho kecat, ale ta diagnostika je hotova za 5 minut, nemusis nikam lezt a vis, jestli tam je problem. Me zlobila taky smesovaci klapka, ale jenom nekdy. Prostrikal jsem to a zlepsilo se to.
   Návrat  
mad_zed je teď offline  mad_zed
3 háčka
PříspěvekZaslal: 19.7.2022 , 21:36   Citovat  

Udělej diagnostiku klimy,jak píše Stepa.
Pokud to nic nenapíše,nechej doplnit klimu případně odsát a opravit netěsnosti.
Sám píšeš,že je kompresor mastný,to znamená že tam bude nějaký únik buď kolem ucpávky hřídele, případně přes O-krouzky.
Ten zvuk nemusela být klapka,ale vrzavým zvukem a nakonec až syčivym zvukem se projevuje expanzní ventil při nedostatku chladiva v okruhu a zapnutí kompresoru.
S tím olejem to je i není pravda.Nesmis ho tam mít moc a ani úplně málo.U dobře navrženého zařízení nebude vadit pokud pár ml zmizí buď při únicích,nebo servisních zásazích.Je na to myšleno.
V servisním manuálu máš napsáno kolik máš doplnit oleje při výměně určitého komponentu.Olej PAG je abnormálně vzlinavy stačí někde na plech kapnout kapku a druhý den je tam skvrna 30cm průměr a kolik ho uniklo při úniku nedokáže odhadnout nikdo.
Mašinka v autoservisu ho údajně dokáže spočítat a doplnit,ale tyhle přístroje obsluhují lidi bez potřebných certifikátů a vzdělání v oboru chlazení.Proto tolik přeplněných klimatizací (olejem,UV barvivem a chladivem)a zničených kompresoru.
Asi tak 1x v životě jsem viděl,že autoservis dělá tlakovou zkoušku, případně hledání netěsností dusíkem. Čest výjimkám.
Musel jsem si zchladit žáhu. Velmi šťastný
Před nedávnem jsem tu měl Civic,co servis zapomněl naplnit po výměně rozvodů Smutný
Netěsnost žádná,ale mechanik to odsal a už nenaplnil a hádejte se s někým, když ty rozvody byli dělané v únoru, kdy klima nejde spustit.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 20.7.2022 , 18:49   Citovat  

mad_zed napsal:
Udělej diagnostiku klimy,jak píše Stepa.
Pokud to nic nenapíše,nechej doplnit klimu případně odsát a opravit netěsnosti.
Sám píšeš,že je kompresor mastný,to znamená že tam bude nějaký únik buď kolem ucpávky hřídele, případně přes O-krouzky.
Ten zvuk nemusela být klapka,ale vrzavým zvukem a nakonec až syčivym zvukem se projevuje expanzní ventil při nedostatku chladiva v okruhu a zapnutí kompresoru.
S tím olejem to je i není pravda.Nesmis ho tam mít moc a ani úplně málo.U dobře navrženého zařízení nebude vadit pokud pár ml zmizí buď při únicích,nebo servisních zásazích.Je na to myšleno.
V servisním manuálu máš napsáno kolik máš doplnit oleje při výměně určitého komponentu.Olej PAG je abnormálně vzlinavy stačí někde na plech kapnout kapku a druhý den je tam skvrna 30cm průměr a kolik ho uniklo při úniku nedokáže odhadnout nikdo.
Mašinka v autoservisu ho údajně dokáže spočítat a doplnit,ale tyhle přístroje obsluhují lidi bez potřebných certifikátů a vzdělání v oboru chlazení.Proto tolik přeplněných klimatizací (olejem,UV barvivem a chladivem)a zničených kompresoru.
Asi tak 1x v životě jsem viděl,že autoservis dělá tlakovou zkoušku, případně hledání netěsností dusíkem. Čest výjimkám.
Musel jsem si zchladit žáhu. Velmi šťastný
Před nedávnem jsem tu měl Civic,co servis zapomněl naplnit po výměně rozvodů Smutný
Netěsnost žádná,ale mechanik to odsal a už nenaplnil a hádejte se s někým, když ty rozvody byli dělané v únoru, kdy klima nejde spustit.

Úsměv Díky za motivaci a vysvětlení. Udělám dle uvedeného postupu.
   Návrat  
Petr_cze je teď offline  Petr_cze
1 háčko
PříspěvekZaslal: 14.8.2022 , 16:01   Citovat  

Ahoj, neřešil tady někdo náhradu autorádia?
Odešel mi na původním rádiu display a teď nevím jestli se vydat cestou shánění originál rádia, nebo koupit neoriginální android rádio.
Třeba něco takového:
tudy odkaz
tudy odkaz

Nemá někdo zkušenost?
Popřípadě, kde sehnat originál rádio (viz foto v příloze)?

Zřejmě si musím dát pozor i na motorizaci a výbavu. (r.v.2006, poFace, 2.2 i-CTDi)

20220812_181742.jpg

20220812_181742.jpg, 3.44 MB
   Návrat  
varuj je teď offline  varuj
3 háčka
PříspěvekZaslal: 17.8.2022 , 21:38   Citovat  

V tomto vlákne nájdeš odpovede... Mrk
tudy odkaz

Funguje v pohode pre benzínové verzie, ak máš naftu, zožeň si origo rádio.
   Návrat  
Petr_cze je teď offline  Petr_cze
1 háčko
PříspěvekZaslal: 18.8.2022 , 15:06   Citovat  

Děkuji za odkaz, budu shánět originál. Honda
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Accord 7G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích: