Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 
Zaslat odpověď

Strana 39 z 39
Jurek je teď offline  Jurek
PříspěvekZaslal: 13.5.2022 , 12:44   Citovat  

Ok,děkuju za info je to dobrý
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Matrix99 je teď offline  Matrix99
PříspěvekZaslal: 19.5.2022 , 6:57   Citovat  

Ahoj, máte někdo zkušenosti s čištěním AGR ventilu? Přijde mi to asi jako jediná možná závada mojí situace. Auto normálně jezdí a tahá ale... Jakmile dojíždim např do vesnice bez plynu, tam zatočím, dám 2st a razantně přidám plyn, auto na moment přestane táhnout, lehce zacuká a z výfuku se vyvalí modrý dým (napůl spálený benzín) a pak to hned letí jako by nic... Pokud přidám pozvolna, neudělá to nic. Svíčky nové, vůle ventilů dělané.
   Návrat  
anunaki je teď offline  anunaki
2 háčka
PříspěvekZaslal: 19.5.2022 , 21:17   Citovat  

Zdar, po kolika km jsi měnil svíčky? Jaké jsi dával?
Ventil EGR čistím cca po 30tkm a zanesený není, jen mikroskopická vrstvička sazí. Tady je návod: tudy odkaz

Matrix99 napsal:
Ahoj, máte někdo zkušenosti s čištěním AGR ventilu? Přijde mi to asi jako jediná možná závada mojí situace. Auto normálně jezdí a tahá ale... Jakmile dojíždim např do vesnice bez plynu, tam zatočím, dám 2st a razantně přidám plyn, auto na moment přestane táhnout, lehce zacuká a z výfuku se vyvalí modrý dým (napůl spálený benzín) a pak to hned letí jako by nic... Pokud přidám pozvolna, neudělá to nic. Svíčky nové, vůle ventilů dělané.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
džany je teď offline  džany
1 háčko
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 23.5.2022 , 7:19   Citovat  

Ahoj, prosba od kamarada:

Vymenoval stredovy panel s ovladanim radia atd. za nejaky made in china s displejem. Nekde si skrtnul "slusly" se mu kabely. Ted mu nejde central, sviceni v kabine, radio, otvirani kufru a pry jsou pojistky v poradku.
Jenom kdyby mel nekdo nejakou podobnou zkusensost Úsměv
dekuju
   Návrat  
Matrix99 je teď offline  Matrix99
PříspěvekZaslal: 1.6.2022 , 11:25   Citovat  

anunaki napsal:
Zdar, po kolika km jsi měnil svíčky? Jaké jsi dával?
Ventil EGR čistím cca po 30tkm a zanesený není, jen mikroskopická vrstvička sazí. Tady je návod: tudy odkaz

Svíčky jsem dával NGK iridiové, předešlé měly najeto asi 20tis, teď jsou tam cca 4t km ty nové a dělalo to stejně před výměnou jako to dělá po ní.

Ventil jsem oddělal z těch dvou matiček a jak říkáš, jen tenoučký povlak sazí, žádné vanty jako jsem čekal. O to větší záhada pro mě je, proč to dělá...
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 1.6.2022 , 12:36   Citovat  

Takže kolik máš vlastně najeto? Svíčky se mění po cca 120tkm.

A ten EGR ventil chodil pěkně volně, když jsi ho čistil? Změřil bych ještě na EGR cívku elektromagnetu a zkusil, jestli cvaká. Ale nemám takové znalosti, zda tohle chování co popisuješ může zapříčinit nefunkční EGR.

Nejlepší by byla diagnostika, třeba by tam byl nějaký chybový kód. Ale možná bych se ještě podíval a vyčistil škrtící klapku. Já ještě preventivně čistím i snímače MAP, MAF. Vzduchový filtr jsi předpokládám měnil.

Matrix99 napsal:
Svíčky jsem dával NGK iridiové, předešlé měly najeto asi 20tis, teď jsou tam cca 4t km ty nové a dělalo to stejně před výměnou jako to dělá po ní.

Ventil jsem oddělal z těch dvou matiček a jak říkáš, jen tenoučký povlak sazí, žádné vanty jako jsem čekal. O to větší záhada pro mě je, proč to dělá...
   Návrat  
Honza20 je teď offline  Honza20
PříspěvekZaslal: 7.6.2022 , 8:31   Citovat  

Zdravím vás a potřebuji trochu pomoci Smutný . Díky své blbosti jsem trochu šťouchl zadek Bueee a potřebuji za 1. poradit, jestli někdo neví, jak díly zaklapnout, napasovat zpět a co vše mám odmontovat (jestli někdo nemá manuál, postup, video... nic jsem nenašel)? Naštěstí žádný kus není prasklý (teda doufám, nic neodpadlo a spodní černý difuzor u "mlhovky" + pravý bok je bez praskliny, jen ta mlhovka je uvolněná), pravý plastový bok ohnutý (bílý díl u podběhu se snad po opatrném nahřátí podaří srovnat?). A za 2. jestli někdo nemá navíc zadní pravý černý ochranný plastový díl nad kolem (nejlépe Ostrava a okolí) nebo kde by se dal koupit (kromě autorizáku)? Tam se bohužel ulomily 3 západky Tak to valím bulvy Jinak budu muset objednat v Hondě. Doufám, že to nějak dám dokupy bez nutnosti jet do servisu... Mockrát děkuji za případné rady nebo pomoc je to dobrý

20220606_140525.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
20220606_140525.jpg, 2.28 MB

20220606_140518.jpg

20220606_140518.jpg, 2.82 MB

20220606_140500.jpg

20220606_140500.jpg, 2.59 MB

20220606_140454.jpg

20220606_140454.jpg, 2.26 MB

20220606_145827.jpg

20220606_145827.jpg, 2.1 MB

20220606_145846.jpg

20220606_145846.jpg, 2.79 MB
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
PříspěvekZaslal: 7.6.2022 , 19:33   Citovat  

Sám jsi si opověděl. Plasty jsou jen nacvaklé, viz. ta fotka ulomených západek. Platový kolík...
Černá "ochrana" je za málo, viz. tudy odkaz Mimochodem, jsou tam vidět ty kolíky. A mají je jako náhradní díl. Zda budou pasovat i na spojení nárazník-kastle, netuším.

Co se týče nárazníku, letlampu asi v úmyslu použít nemáš..Úsměv
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 8.6.2022 , 7:08   Citovat  

piskot napsal:
Sám jsi si opověděl.

Díky je to dobrý Já jen, jestli tam není nějaká záludnost Úsměv Ta černá ochrana stojí okolo 3000 Kč, se mi zdá trochu moc za kus černýho plastu cože cože ? , tak jsem se ptal, jestli někdo nemá kousek navíc za menší peníz Cooo???

No o víkendu se do toho pustím a uvidím Tak to valím bulvy A ten ohnutý bílý bok u té černé ochrany chci opatrně nahřát horkovzdušnou pistolí, aby se srovnal a nezničil lak. Nic jinýho mě nenapadá to mi hlava nebere
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 8.6.2022 , 8:46   Citovat  

Honza20 napsal:
Ta černá ochrana stojí okolo 3000 Kč, se mi zdá trochu moc za kus černýho plastu cože cože ?

Jo, vítej u Hondy. Tam jsou plasty vyvažovány zlatem. Poptal bych vrakáče.
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
PříspěvekZaslal: 9.6.2022 , 19:48   Citovat  

Honza20 napsal:
Díky je to dobrý Já jen, jestli tam není nějaká záludnost Úsměv Ta černá ochrana stojí okolo 3000 Kč, se mi zdá trochu moc za kus černýho plastu cože cože ? , tak jsem se ptal, jestli někdo nemá kousek navíc za menší peníz Cooo???

No o víkendu se do toho pustím a uvidím Tak to valím bulvy A ten ohnutý bílý bok u té černé ochrany chci opatrně nahřát horkovzdušnou pistolí, aby se srovnal a nezničil lak. Nic jinýho mě nenapadá to mi hlava nebere

Sada těch plastových ochran v barvě karoserie stála v Honda servisech tuším 13000,- Kč...
Kdysi jsem s krátkým trefil srnku. Kapota zůstala OK, ale i tak blatník, nárazník, atd. 90 tisíc přes havarijko.

Jj, svět Hondy je někdy za všechny peníze... Úsměv

Ale na druhou stranu, za sedm let vlastnictví Tourera jsme do něj nemuseli cpát jiné peníze než za spotřební matroš, filtry olej, brzdy. Dokonce voda v chladiči je původní, baterka, i motor...Úsměv A kdyby to někoho zajímalo, opravdu hodně dlouhodobá spotřeba, jaro-léto-podzim zima, všechny možné jízdní režimy, 6,9 l.
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 10.6.2022 , 7:52   Citovat  

Nestěžujte si.. jinde to nebude jinak...

Např. led světlo na C9g cca 40tis., to samé např. SuperB... No kamarád zničil světlo na svém BMW a šup 120tis... Cool
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 12.6.2022 , 8:35   Citovat  

Tak v dnešní době asi už levné nebude nic Tak to valím bulvy natož náhradní díly pro auta. Ale Hondu jsem vybíral hlavně kvůli spolehlivosti, což zatím za 6 let provozu mohu jen potvrdit je to dobrý

Jinak oprava proběhla si myslím na jedničku Mr. Green Nic neprasklo, takže po nahřátí vše zapadlo tam, kam patřilo je to dobrý a lem blatníku je připevněn provizorně, ale mám ho objednán z vrakoviště za 1000,- kouř

Ještě pořešit lak a bude to v cajku je to dobrý

20220610_171156.jpg

20220610_171156.jpg, 2.26 MB
   Návrat  
Jarek je teď offline  Jarek
2 háčka
PříspěvekZaslal: 19.6.2022 , 18:12   Citovat  

Pánové, nemá někdo servisní manuál na C9G hatch? Na jazyce nezáleží.
   Návrat  
willothewisps je teď offline  willothewisps
PříspěvekZaslal: 14.8.2022 , 10:44   Citovat  

jenda200 napsal:
Tak upgrade osvětlení ( Osram LED ) proběhl v pořádku, kontrola regloskopem před a po výměně - nebylo třeba nic seřizovat. Zatím jsem neměl moc možností potmě to pořádně otestovat ( mlha ), ale subjektivně dobrý OK

Ahoj všem, doufám že vhodné téma - pár měsíců zpět jsme si nechali ze Švédska dovézt tourera. Všechno super, ale včera jsme zjistili, že musíme vyměnit levou přední žárovku a nestačili jsme se divit. Buď jsem naprosto neschopný nebo mám obří ruce pro auto designované pro trpasličí mechaniky Velmi šťastný
Víte o někom, kdo umí šikovně ledky nainstalovat, případně setřídit (Praha + širší okolí), a nebude mu to trvat tři dny, což by byl asi můj případ?
Říkáme si, že jestli ani tenčí ruce manželky výměnu nezvládnou, raději to hodím do servisu a nechám si vysvětlit, co dělám špatně (smz jsem vytáhl tu plnící hadici ostřikovače). Každopádně víc jak jednou to vyzkoušet nechceme.
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina