Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Jazz - problém s chlazením
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
Roman07 je teď offline  Roman07
0
PříspěvekZaslal: 8.8.2020 , 15:41   Citovat  

Ahoj všem, mám problém s vyšší teplotou motoru u svého Jazze (1.4, r.v. 2011). Když jsem se vracel z dovolené, tak po cca 3 hodinách jízdy začala blikat kontrolka teploty chladící kapaliny a pak se průběžně objevovala i po zbytek cesty, takže jsem vždycky zastavil a chvíli počkal, nicméně mě to přimělo k pořízení alespoň základního OBD modulu, abych byl schopný vidět teplotu (zlatý analogový budík u starších aut). Ukázalo se, že při jízdě stoupá teplota bežně ke 105°C - 115°C (přičemž kontrolka stále nespíná, takže by mě zajímalo, při kolika se rozsvítí), takže jsme se s mechanikem domluvili na výměně termostatu.

Výměna termostatu pomohla jen částečně (teplota je teď schopná rychleji zakolísat níž), přičemž to vypadá, že je auto schopné si držet nižší teplotu při městkém provozu a rychlostech kolem 50ti, popřípadě pokud z kopce člověk brzdí motorem (3000+ otáček), tak taky letí teplota dolů. Nicméně jakmile jedu konstatních 90 mimo město (popř. je potřeba držet auto trochu v zátěži kvůli předjetí), tak to postupně vyleze až ke 110°C.

Chladící okruh by měl být odzvdušněný a nevypadá to, že by se tam objevoval přílišný tlak. Voda ani olej se neztrácí, nikde se neobjevuje emulze, systém byl nedávno proplachován (byl zanesený), sahara spíná (oba ventilátory, ačkoliv vždy sepnou pouze na chvíli, nikdy jsem je neslyšel se točit dlouho a to ani při vyšší teplotě chlazení). Napadá mě vodní pumpa a chladič, dá se nějak ověřit, co z toho by to mohlo být?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Beno je teď offline  Beno
0
PříspěvekZaslal: 10.8.2020 , 18:05   Citovat  

Ahoj, poradit neumím, ale mohu soukromě nabídnou servisní manuál na US Jazz (Fit 2G), o chlazení je tam 28 stran.

Roman07 je teď offline  Roman07
0
PříspěvekZaslal: 13.8.2020 , 21:18   Citovat  

To by vůbec nebylo špatné, přečetl bych si to rád.

Čenich je teď offline  Čenich
0
PříspěvekZaslal: 20.11.2020 , 21:52   Citovat  

Beno napsal:
Ahoj, poradit neumím, ale mohu soukromě nabídnou servisní manuál na US Jazz (Fit 2G), o chlazení je tam 28 stran.

Ahoj, mohl bych poprosit též? Zajímalo by mě pár věcí. Nedávno jsem pořídil Jazz 1.4 i-Vtec 73Kw rok 2009 a zajímalo by mě například, jak se dostat ke svíčkám Se stydím Úsměv

Obsah fóra Honda-club.cz   
Jazz - problém s chlazením
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina