Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Honda electric (2020)
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další 
Zaslat odpověď

Strana 6 z 8
marab je teď offline  marab
3 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 17.11.2020 , 18:14   Citovat  

"Německé" auto roku Úsměv

...a teď se smějte, posměváčkové Hihi

Honda-e-elektromobil.jpeg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
Honda-e-elektromobil.jpeg, 146.58 kB
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
PříspěvekZaslal: 17.11.2020 , 18:58   Citovat  

Z článku Velmi šťastný : Je tak těžko pochopitelné, čím japonský hatchback porotu přesvědčil. Nicméně logika se z Německa evidentně vytratila již před delší dobou. tudy odkaz
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
PříspěvekZaslal: 17.11.2020 , 20:32   Citovat  

Ten článek se až trapně snaží vézt na hate wave vůči elektromobilům. Porovnáním éčka s A4 tomu dal korunu, i s dotovaným Citigo-e ujel mimo.
Z článku jsem nepopral, éčko zvítězilo celkově nebo v nějaké obskurní kategorii, např. eauta pod milion?

Ápropos, od té doby, co v Miss tuším Německa byly v porotě jen ženské, lze takové ankety brát vážně...?
   Návrat  
JardaBar je teď offline  JardaBar
3 háčka
PříspěvekZaslal: 18.11.2020 , 15:34   Citovat  

Cituji: "Zákazníci i média model Honda e přijímají od samotného počátku velmi pozitivně." říká Katsuhisa Okuda, generální ředitel a prezident společnosti Honda Motor Europe.

Asi pán neviděl prodeje, protože zákazníky to auto vlastně téměř nemá.
1571 ks v celé EU
Tesla 3 56168 ks v celé EU
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 18.11.2020 , 21:43   Citovat  

Odkaz
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 18.12.2020 , 11:45   Citovat  

Odkaz
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 20.12.2020 , 19:07   Citovat  

Docela reálný pohled na éčko. Bohužel to čím dál víc vypadá, že Honda se rozhodla chránit baterie na úkor užitné hodnoty. Ze zahraničních diskuzí na fórech je patrné, že éčku se velmi snižuje dojezd v zimním období zejména díky velkému předehřevu baterií na optimální teplotu. U malobaterkáče je to při častých krátkých popojížďkách trochu problém. Při teplotách pod -5C to padá klidně i pod 120km....

Taky bude v příštím roce zajímavé sledovat, jak se projeví vzrůstající ceny elektřiny na nabíjecích stanicích na rozšiřování elektromobility. Všichni provozovatelé nabíječek opouštějí přívětivou hranici pod 5Kč/kWh a postupně se spíš blíží k 10 korunové hranici, což u novějších EV se spotřebami kolem 20kW/100km a více nebude nic moc zajímavého....
Také předplacené paušály podobné starým praktikám mobilních operátorů jsou tak trochu nepochopitelné. Doufejme, že poskytovatelé to časem pochopí a přijdou s nějakou obdobou roamingu alespoň napříč ČR.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 20.12.2020 , 21:00   Citovat  

Jsem fakt asi jedinej, komu zimní dojezd 120 km primárně městského elauta přijde v pohodě...? Tak to koukám!
Tahle pidi elautza nikdy nebudou srovnatelná náhrada normálním autům, přesto každém druhém testu se tohle porovnání objevuje.

Denní nájezd 100 km->36500 rok, ruku na srdce, kdo z nás to dá...?
Srovnání :
20 kW/100 km, 10,- Kč/1 kW -> 73000,- Kč.
7 l/100 km, 30,- Kč/l -> 76650,- Kč

Udělal jsem někde chybu...? Se stydím
   Návrat  
porew je teď offline  porew
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 20.12.2020 , 21:23   Citovat  

piskot - porizovaci cena Smutný Kdyby stalo elektro stejne/podobne jak spalovak, tak do mesta beru Ecko misto Jazze vsema deseti (klidne i dvaceti:)) Klidne muze mit dojezd jen 100km, to mi bohate staci na jeden den. Ale i kdybych nabijel pouze doma za 2.5,- Kc na kW (a tu moznost mam), tak v najezdu do 10tis rocne to Ecko driv shnije, nez by se zaclo financne vyplacet... zatim je to bohuzel financne totalne out.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 20.12.2020 , 21:52   Citovat  

piskot napsal:
Jsem fakt asi jedinej, komu zimní dojezd 120 km primárně městského elauta přijde v pohodě...? Tak to koukám!
Tahle pidi elautza nikdy nebudou srovnatelná náhrada normálním autům, přesto každém druhém testu se tohle porovnání objevuje.

Denní nájezd 100 km->36500 rok, ruku na srdce, kdo z nás to dá...?
Srovnání :
20 kW/100 km, 10,- Kč/1 kW -> 73000,- Kč.
7 l/100 km, 30,- Kč/l -> 76650,- Kč

Udělal jsem někde chybu...? Se stydím

Udělal si chybu v tom, že se to takhle průměrovat přece nedá. Občas potřebuješ najet víc, do toho klesne teplota pod nulu, máš těch vyjížděk za den víc a najednou už to může být omezení. Vím o čem mluvím, jezdím už přes 3 roky EV s dojezdem kolem 120km.

A co se týká provozních nákladů...každý, kdo je ochoten dát mnohdy víc než dvojnásobnou cenu za EV než za srovnatelný fosil, tak si to tak trochu obhajuje cenou za ujetý km, parkováním v Pze, silniční daní, dálniční známkou apod. Dokud jsou ceny EV o tolik vyšší, tak to v tom prostě značnou roli hraje a podle mě hrát i bude. Sebrat všechny tyhle dočasné výhody, tak se elektromobily přestanou prodávat. Tak to aspoň vnímám já.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 20.12.2020 , 22:07   Citovat  

marab napsal:
Udělal si chybu v tom, že se to takhle průměrovat přece nedá. Občas potřebuješ najet víc, do toho klesne teplota pod nulu, máš těch vyjížděk za den víc a najednou už to může být omezení. Vím o čem mluvím, jezdím už přes 3 roky EV s dojezdem kolem 120km.

A co se týká provozních nákladů...každý, kdo je ochoten dát mnohdy víc než dvojnásobnou cenu za EV než za srovnatelný fosil, tak si to tak trochu obhajuje cenou za ujetý km, parkováním v Pze, silniční daní, dálniční známkou apod. Dokud jsou ceny EV o tolik vyšší, tak to v tom prostě značnou roli hraje a podle mě hrát i bude. Sebrat všechny tyhle dočasné výhody, tak se elektromobily přestanou prodávat. Tak to aspoň vnímám já.

Popravdě jsem to bral jen z hlediska přímých provozních nákladů. A ty mi vycházejí až s podivem hodně stejné benzín x elektrika.
Plně souhlasím s tím, že až se narovnají nynější benefity pro elauta, zájem ubude. O to víc narostou dotace... A o to víc rostou zákazy a nařízení, aby se spalováky eliminovaly, než lidem dojde, jaká jsou elauta i z pohledu pořizovací cena a náklady nesmysl.

Ono ostatně kdyby se narovnala spotřební daň za naftu, výhodnost dieselů by se povážlivě kymácela...
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 7.1.2021 , 14:31   Citovat  

Tak už to fičí, už to sviští. Prodejní čísla v ČR lámou rekordy Velmi šťastný
Nově registrovaná Honda e v ČR za rok 2020:
květen 2 ks (HONDA ČR-novinářské předváděčky)
červen 0 ks
červenec 1 ks (firemní auto)
srpen 0 ks
září 0 ks
říjen 2 ks (1x firemní auto, 1x dealer Hondy)
listopad 1ks (fyz. osoba)
prosinec 1ks (dealer Hondy)

Honda chce asi získat prvenství v nejmenším počtu prodaných aut VTEC
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 7.1.2021 , 16:01   Citovat  

marab napsal:

Je to určitě úspěch , já jsem čekal 0 Velmi šťastný
   Návrat  
Daver je teď offline  Daver
Administrátor
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 7.1.2021 , 16:12   Citovat  

já myslím, že zrovna 2020 není úplně ideální rok na snahu o prodej podobných věcí Úsměv
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 7.1.2021 , 19:40   Citovat  

marab napsal:
Tak už to fičí, už to sviští. Prodejní čísla v ČR lámou rekordy Velmi šťastný
Nově registrovaná Honda e v ČR za rok 2020:
květen 2 ks (HONDA ČR-novinářské předváděčky)
červen 0 ks
červenec 1 ks (firemní auto)
srpen 0 ks
září 0 ks
říjen 2 ks (1x firemní auto, 1x dealer Hondy)
listopad 1ks (fyz. osoba)
prosinec 1ks (dealer Hondy)

Za mě je to jasné. Cenovka o polovinu menší, ideálně o 2/3, a hned by přibyla jedna registrace.
Ať daj' na trh éčko s výbavou "social edition", (nač displeje, zpětné kamery, futuristický vzhled interiéru...).
   Návrat  
pitbuell je teď offline  pitbuell
2 háčka
PříspěvekZaslal: 7.1.2021 , 22:21   Citovat  

E je vzacnější jak RR Se stydím
offtopic mít mega a potřebovat nové mini auto tak jdu pro Mini JCW dojezd na nádrž to má podobny Velmi šťastný
   Návrat  
Daver je teď offline  Daver
Administrátor
PříspěvekZaslal: 8.1.2021 , 14:00   Citovat  

pitbuell napsal:
E je vzacnější jak RR Se stydím
offtopic mít mega a potřebovat nové mini auto tak jdu pro Mini JCW dojezd na nádrž to má podobny Velmi šťastný

S tím rozdílem, že mini je hnusný a ani Honza Bednář tomu moc nepomohl Velmi šťastný
   Návrat  
pitbuell je teď offline  pitbuell
2 háčka
PříspěvekZaslal: 9.1.2021 , 15:36   Citovat  

Daver dyzajn je invidualni E je pěkné jazz hruza přitom oba maji ,čistý, dyzajn jako range r..
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 30.1.2021 , 12:42   Citovat  

Tak mám za sebou prvním pár set km v éčku a pokud to bude někoho zajímat, dám k tom pár info.

Vše co je možné vidět v různých recenzích a videích můžu jen potvrdit. To auto je velmi příjemný, interiér skvělý, ergonomie ovládacích prvků víceméně skvělá, jak jsme v Hondách zvyklí, auto je velmi zábavný a já spadám do kategorie lidí, kterým se design jak zvenku tak zevnitř hóóóódně líbí Velmi šťastný

- boční "zpětná zrcátka" zvykl jsem si na ně velmi rychle a jsou opravdu velmi dobře udělaná a víceméně je v nich vidět lépe, než v klasikcých. A dokonce i za tohohle hnusného počasí. Trochu hůř zobrazují, když hodně prší, jsou mokrý kamery, při nízkých rychlostech po městě a zezadu na vás někdo šajní, tak je ten obraz rozmazaný....ale jinak není potřeba kamery nijak čistit a otírat, tak nějak se to ofouká samo. Úsměv

- středové zpětné zrcátko je to tak 50:50. Někdy radši přepnu na klasické, někdy si dám elektronické. Tady je trochu nezvyk, že nevidím vnitřkem
auta, ale až to, co se děje za autem

- podvozek a jízdní vlastnosti jsou za mě super. Očekával bych trochu větší dravost a zrychlení, když to má elektrických 155 koní a 315Nm. Myslím, že tady je ten výkon zbytečně opatrně dávkovaný a rozdíl mezi režimem SPORT a NORMAL jsem zatím nějak zvlášť neocenil. Podvozek je super, auto si nechá hodně líbit a na mokru to má tendenci při těžší noze občas zavrtět zadkem, někdy bych řekl že až moc. Což mi přijde zábavný, ale pokud by to nechytla včas elektronika, tak trochu nepředvídatelný...např. i při prudším předjíždění při jízdě rovně. Trochu si ale zvykám na to, že odezva od podvozku a od řízení je téměř nulová a mám pocit, že nevím, co se s autem děje. Hodně to svádí k tomu, nechat všechno na elektronice...a tady je to trochu na úkor zábavy. Ale uvidíme až bude hezky a vytáhnu to někam za město Úsměv

- spotřeba a dobíjení: To jsem si nechal na konec, protože tady se to těžko odpouští...v tomto polozimním počasí s teplotami kolem 0 mám po městě zatím spotřebu 24,5kWh/100km a to s celkem lehkou nohou. Bylo to na krátké popojížděčky, takže to je asi hodně způsobené častým nahříváním interiéru a pravděpodobně i nějakým předehřevem baterky. Při využitelné kapacitě baterky 28,5kWh se bavíme o 120km dojezdu....smutný Ble
Proti tomu všemu jde bohužel i rychlost dobíjení. K udávaným 50kW jsem se nedostal ani náhodou. Při teplotách kolem 0 je baterka pravděpodobně studená a rychlost nabíjení se pohybuje dost nepředvídatelně...mnohdy i pod 20kW...Moc nerozumím tomu, proč při nabíjení z DC nevyužití teplotního managementu baterky a prostě jí auto nezačne předhřívat, aby bylo možné využít vyšší rychlosti nabíjení. Včera na 75kW DC nabíječce jsem při 48% baterky nabíjel rychlostí 17,4kW Tak to koukám! později při 66% to kleslo na 16,4kW Smutný Tohle prostě u malého dojezdu nechcete...
Vím, že s nestudenou baterku by to při těch 48% mělo nabíjet kolem 37kW a postupně klesat. Ani to není žádná hitparáda.

Kdyby někoho cokoliv zajímalo, ptejte se, budu to sem hrnout přátele
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 30.1.2021 , 12:51   Citovat  

Nabíjení při +1C...

9239C012-74E7-42D2-8E3A-A685AD7EFFFF.jpeg

9239C012-74E7-42D2-8E3A-A685AD7EFFFF.jpeg, 226.43 kB

7FD05D8C-7EB4-4F68-9C8D-14D7910B6762.jpeg

7FD05D8C-7EB4-4F68-9C8D-14D7910B6762.jpeg, 277.29 kB
   Návrat  
Stepa je teď offline  Stepa
4 háčka
PříspěvekZaslal: 30.1.2021 , 13:45   Citovat  

Teda ta AKU nic moc na to kolik to stoji :-/. U toho predehrevu pri nabijeni je otazka, zda to nevyjde nastejno. Tzn. Cas nabijeni studene = cas nabijeni s predehrevem. Ono to tam sice bude valit vic energie, ale ta se spotrebuje na vyhrev. Pokud by byl ten vyhrev bypassnuty mimo AKU, tak by to vyznam melo...nevim jak to tam maji udelane.
   Návrat  
skyline je teď offline  skyline
3 háčka
PříspěvekZaslal: 31.1.2021 , 7:49   Citovat  

Spotřeba je teda masakr, jsem zvědav, jak to bude vypadat v létě. Díval jsem se, jak je na tom Kia e-Niro, na spritmonitoru už je jich přes 50 a žere to teda více-méně tolik, kolik jsem s tím jel já (okolo 17). To ale nebyla taková kosa, nabíjení běžně max kapacitou (na Ionity).

No, nevím, jestli je lepší pálit skoro 15 kg uhlí na 100 km a ještě pomalu nikam nedojet než jezdit benzíňákem, navíc za ty šílené peníze. Měls to aspoň s nějakou dotací nebo jsi za to dal 900k?

Já svého času elektromobil taky zvažoval, ale když jsem viděl éčko ve Frankfurtu, něco sám sjezdil a vyzkoušel si to i na svých běžných trasách, koupil jsem nakonec manželce C10G 1.5, sobě Nissan 350Z roadster a za ušetřené peníze budu krmit kytičky Velmi šťastný
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 31.1.2021 , 11:26   Citovat  

marab napsal:

Kdyby někoho cokoliv zajímalo, ptejte se, budu to sem hrnout přátele

Mě by zajímalo , co tě vedlo k pořízení takové věci ?
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 31.1.2021 , 11:30   Citovat  

hopit napsal:
Mě by zajímalo , co tě vedlo k pořízení takové věci ?

Líbí se mi to, baví mě to a mohl jsem Úsměv

V malém elektromobilu jezdím už 3,5 roku a na ježdění do města a kolem komína mi to maximálně vyhovuje Se stydím
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 31.1.2021 , 12:05   Citovat  

marab napsal:

V malém elektromobilu jezdím už 3,5 roku a na ježdění do města a kolem komína mi to maximálně vyhovuje Se stydím

OK to se dá pochopit . Trochu jsem se bál , že zachraňuješ planetu Úsměv
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 1.2.2021 , 19:10   Citovat  

marab napsal:

Tak s podobnou motivací bych taky do toho šel hned. Ale ty peníze jsou prostě moc, mimo schopnosti.
   Návrat  
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
PříspěvekZaslal: 15.2.2021 , 11:01   Citovat  

Jak si spokojený s fungováním auta v těchto mrazech? Platí pořád, že elektro parkuješ na ulici v Praze? Zvládá to Tvé běžné dojezdy bez nutnosti řídit v palčácích?
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 15.2.2021 , 12:37  Naposledy upravil marab dne 15.2.2021 , 13:57, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

2bep napsal:
Jak si spokojený s fungováním auta v těchto mrazech? Platí pořád, že elektro parkuješ na ulici v Praze? Zvládá to Tvé běžné dojezdy bez nutnosti řídit v palčácích?

Ano, parkuju na ulici a jsem s autem nad míru spokojený. Takový tepelný komfort jsem v tuhé zimě neměl už hodně dlouho Úsměv A to myslím vážně.
Ovládání topení auta na dálku, vyhřívání volantu, velmi rychlý nástup topení u studeného auta, super. Při dálkovém zapnutí topení umí auto samo rozpoznat, jestli je potřeba jen topit nebo rovnou odmrazit okna, ohřát volant a sedačku. V kombinaci s aplikací v telefonu je to prima věc. Ráno prostě přijdu do auta a je teplíčko i na ruce a na zadnici.

Samozřejmě spotřeba v tomhle počasí na krátké popojížděčky po Praze do 10km je kolem 25kWh/100km. Takže dojezd tak 110-120km. Jakmile jedu trochu déle v kuse, klesá spotřeba k 21-22kWh/100. Ohledně dojezdu dost pomáhá si auto předehřát na nabíječce před vyjetím. Vytopí to interiér a pravděpodobně i předehřeje baterku. Což samozřejmě zvyšuje spotřebu, ale nemá to negativní vliv na dojezd.
Taky je potřeba počítat s tím, že v téhle zimě moc nefunguje rychlonabíjení. Ale já ty baterky teď moc netrápím, snažím se nabíjet na AC, což na 32A zásuvce trvá cca 4-5h, pokud by byla úplně prázdná baterka.

A ten zadní náhon na namrzlých silnicích je zábava. Se stabilizací se zadek pěkně vrtí, někdy trochu ujede. A když překonám svůj strach o nové auto a dovolím si jí vypnout, tak je s tím zábava Je to tam.

Co tomu teda nesvědčí, je rozsolených a rozježděných 10-15cm sněhu a zajíždění do podélného stání. Nacouvat se do toho většinou nedá. Proti tomu jdou asi i ty 225tky pneu na zadku.
Občas mě překvapí nějaký bezp. systém, který je aktivní do rychlosti 10km/h a hlídá, abyste nenarazili do auta nebo zdi. Takže občas mi to při parkování ke zdi nebo podélně mezi auta nekompromisně zašlápne brzdu. Se stydím
   Návrat  
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
PříspěvekZaslal: 15.2.2021 , 12:56   Citovat  

to marab: Díky za rozsáhlou odpověď Úsměv Jen mi příjde, že si se v těchto větách trochu zamotal až si protiřečíš:
"Ohledně dojezdu dost pomáhá si auto předehřát na nabíječce před vyjetím. Vytopí to interiér a pravděpodobně i předehřeje baterku. Což samozřejmě zvyšuje spotřebu, ale nemá to negativní vliv na dojezd."
Měl jsem za to, že právě tím, že předem ještě ze sítě předehřeješ baterku a celé pohonné ústrojí, tak to pak během samotné jízdy funguje už od prvního km mnohem efektivněji. Jelikož se nemusí zahřívat samotnou jízdou. Nebo si myslel samotnou spotřebu elektřiny ze sítě?

Co se rychlonabíjení týče, tak tomu se snažím vyhýbat i u mobilů, jelikož to považuju za zabijáka životnosti aku.
Bezpečnostní systémy plaší občas ve všech současných autech, holt socialistický závazek zněl jasně Úsměv

Až se SVJ rozhoupe k zasíťování stání pod barákem, tak bych si uměl Éčko nebo i3 pro přítelkyni představit, na její potřeby je EV ideální Úsměv
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 15.2.2021 , 13:50   Citovat  

2bep napsal:
to marab: Díky za rozsáhlou odpověď Úsměv Jen mi příjde, že si se v těchto větách trochu zamotal až si protiřečíš:
"Ohledně dojezdu dost pomáhá si auto předehřát na nabíječce před vyjetím. Vytopí to interiér a pravděpodobně i předehřeje baterku. Což samozřejmě zvyšuje spotřebu, ale nemá to negativní vliv na dojezd."
Měl jsem za to, že právě tím, že předem ještě ze sítě předehřeješ baterku a celé pohonné ústrojí, tak to pak během samotné jízdy funguje už od prvního km mnohem efektivněji. Jelikož se nemusí zahřívat samotnou jízdou. Nebo si myslel samotnou spotřebu elektřiny ze sítě?

Jo myslel jsem skutečnou spotřebu, tzn. to, co zaplatím za elektřinu, ne to, co mi ukáže palubní počítač. Když předehřeju baterku a interiér auta z nabíječky, tak mám pak nižší spotřebu z baterky a tím pádem větší dojezd. Celková spotřeba se ale samozřejmě zvedne o ten předehřev na nabíječce.

Udávaná spotřeba z palubního počítače se může od reality lišit. K tomu je potřeba připočítat ještě ztrátu při nabíjení, která může být klidně kolem 15%....možná víc? Těžko říct. Při cenách kolem 6-9Kč/kWh to už člověk nemůže jen tak přehlížet.
Chystám se na test skutečné spotřeby vs udávaná spotřeba na palubáku, ale počkám si na lepší počasí.
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Honda electric (2020)
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina