Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Minorova volantérie a řadičkárna
Fórum: Prodám díly
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
Minor je teď offline  Minor
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 27.6.2008 , 16:52  Naposledy upravil Minor dne 18.6.2015 , 7:27, celkově upraveno 35 krát. Citovat  

Tady najdete odpověď na některé často kladené otázky ohledně náb a jejich použití nebo ohledně sundávání volantu

K některým volantům bych případně našel i náby na jiné značky než je honda. Snažím se k volantům mít i náby, ale shánějí se dost špatně. Cena za nábu solově 700, pokud je k volantu, tak 500. Pokud jde o troubítka, také se shánějí špatně, jsou různé velikosti podle výrobce atd.

Některé dosavadní otázky a odpovědi:
- Nemel by jsi neco s nabou na accord cb7?
- S nábami je to těžký. Dávám je k volantům za 500, což je většinou minimum, za který je dokážu vůbec sehnat. Nová nába stojí 1465 u nás, v Německu podobně, plus doprava, takže prostě levný náby moc nejsou a nedaří se mi jich sehnat dost.
Povídání o nábách a jejich seznam pro hondy najdete tady Pokud jde o houkátka, neznám žádný obchod v Čechách, kde by je měli, jedině snad tady ale prý je tam už asi rok nebo dva neměli.

- Nebyla by NABA na Prelude 5G....?
- Na to neumím odpovědět. P5G má airbag a nejspíš na ni existuje i nějaká airbagová nába, ale tohle jsou neairbagové náby, takže preludka 5G v katalogu těchle náb uvedená nebude.
Tisícihran je možná stejný jako u starších modelů, ale narazil jsem na to už u C6G, že existují i silnější a slabší tisícihrany, takže na některé C6G starší náby nejdou.
- No zaujalo mě to tady jelikož tady koukám jsou luxusní ceny.Každopádně nabu s pytlem nepotřebuju na volat za hodně tisíc nemám , pytle jsou docela drahé.Napadá mě P4G...tam všude pytle nejsou, nebude to stejné,na 4G by byla?Kolik by vyšla , jestli by se to oplatilo risknout a zkusit....
Není nába jako nába a záleží na tom, jaký volant chceš použít. Nábu prodávám solově za 700, s volantem za 500. Pochopitelně, pokud ji mám. Cena nových značkových se pohybuje od 1500 do 2000, takže je jasné, že se mi nepodaří vždycky sehnat nábu tak levně, abych ji mohl za 500 prodat a neztrácet na tom.
Mohla by ti tam pasovat nába na C6G (tam ale jsou už ty dvě velikosti tisícihranu), mám dvě (s menším tisícihranem). V Praze možno vyzkoušet přímo na tvém autě. Víc ti k tomu říct neumím, na preludu si ode mě ještě nikdo nic nebral.

- Minore jak je to pls s nabou na volant Momo na P5G??? Jsou dostupne a za kolik nevis?
- Co jsem kdy zjišťoval, tak prostě na P5G nevím. V katalogu uvedeny nejsou, protože je to auto s airbagem.
Tady jsou uvedeny náby pro autosport, ale žádnou s tímhle číslem jsem nikdy neměl.
V Praze s tebou můžu na autě vyzkoušet různý náby, co mám, ale podle katalogu u tebe neumím nic najít.
Kachnacrx k tomu říká: "nabu na P5G jde sehnat. Ja ji ale koupil v polsku. Jinak už jsem se tu kdysi ptal Minora na to a má pravdu, koupíš v čr airbagovou nabu, bez pytlovou sem ale v čr nenašel an webech.Takže jedině zkus "KOLEGI Z POLSKI"

uz dlouho shanim origo Type-r, nebo Sport volant do Civicu 7G jelikoz jsem chtel zachovat pytel. Ale asi budu muset sahnout po nejake sportovni alternative, protoze zatim si ke me zaden slusny volant cestu nenasel. Docela se mi libi ten cerny Victor 33 v kuzi. Mel bys k nemu nejakou nabu na C7g?
Sice jsem si predstavoval nejaky racingovy jako treba OMP, ale za tu cenu co mas ty, nekup to Popripade nevedel bys on nejakem sportovnim volantu s bagem?

Airbagové volanty jdou nějak mimo mě, neměl bych ty kablíky kam zapojit a ty volanty jsou dost drahý. Volant neairbagový není problém, s nábou si nejsem jistej, ty budeš mít o fous větší tisícihran než auta bez airbagu. Náby na 6 děr rozteč 70 se dají koupit, ale s 5 dírami jako má victor, to fakt nevím.

nakej volant s nabou na P4G s airbagem
Na airbagový auto v katalogu neairbagových náb nic nenajdu.
Ze zkušenosti vím, že airbagové hondy mají větší tisícihran a nějakou použitelnoi nábu možná i najdu, ale těžko ti něco zaručím. V Praze to můžeme vyzkoušet přímo na tvém autě.

Na delsolku by něco nebylo ? ale mam v autě airbag , ale pokud ho tam ,,jakože'' nechci , tak by stačila neairbagová nába na moje auto a je to ne ? nebo to tak jednoduché není?
Obávám se, že právě není. Podle toho, co jsem zatím zjistil, mají airbagová auta o fous silnější tisícihran na tyči řízení.
Nábu na targu mám, ale na neairbagovou, a myslím, že bys ji tam nedostal. Ale nevím to jistě, třeba to platí až pro pozdější modely. V Praze to můžu s tebou vyzkoušet nebo bys musel změřit průměr svého tisícihranu.
Čili - od náby se to všechno odvíjí.

Ahoj Nába na A6G by nebyla?
Ahoj, A6G už má asi airbag, co? V tom případě to v žádném katalogu nenajdu, správně bys musel shánět airbagovou nábu, ale ty jsou drahý jak prase a nikdy jsem žádnou neměl.
Pak je možnost airbag odpojit a použít nábu pro nějaký starší model, co airbag neměl, jenže tam pak není z čeho vycházet a musí se prostě zkoušet, co tam padne. V Praze s tebou můžu vyzkoušet na tvém autě.

Nemáš prosim tě nábu na Civica 6g r.98 ??
Ahoj, jak jsem to už někde psal, tam je s tím potíž, že jsou zřejmě dvě velikosti tisícihranu, asi podle toho, jestli auto mělo airbag nebo ne. A já v katalogu nic nedohledám.
V Praze s tebou můžu zkoušet všelijaký náby, nic lepšího asi nevymyslím.

Na řadu otázek, jestli by to či ono sedělo tam či onde neumím odpovědět. Problém bývá u novějších aut s velikostí tisícihranu, který je větší než u starších modelů. Druhá věc je, že nába, která není určená na daný model, může sice sedět na tisícihran, ale nemusí dobře pasovat vůči plastům okolo volantu. A třetí věc je, že pokud má auto airbag, v katalogu neairbagových náb ho nedohledám.
Tady je přehled náb nejčastějších výrobců pro hondy.

náby honda momo.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
náby honda momo.jpg, 65.07 kB

náby honda raid.jpg

náby honda raid.jpg, 88.12 kB

náby honda victor.jpg

náby honda victor.jpg, 117.04 kB
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
5 háček
PříspěvekZaslal: 24.6.2012 , 11:51   Citovat  

K většině volantů bych našel nábu na crx/C4G a možná i na C5G/targu, nějaké starší accordy, preludky atd.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 10.1.2014 , 17:16   Citovat  

Victor, kůže, místy ohmataný, průměr 34,5, cena 800

victor čtyřramenný 1.jpg

victor čtyřramenný 1.jpg, 113.33 kB

victor čtyřramenný 2.jpg

victor čtyřramenný 2.jpg, 113.1 kB
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 10.6.2014 , 16:02   Citovat  

travka.155 napsal:
ahoj schánim volant na anglána i s nábou nějak bys poradil? díky Úsměv)

Tam se to asi odvíjí od toho, jestli máš airbag nebo ne. Ono je to tam takový nějak zrádný, pokud jde o velikost tisícihranu. Takže pokud máš tisícihran cca 14 mm, můžu zkusit vymýšlet, co by k sobě pasovalo a tak.
A musel bych vědět, co se ti líbí Úsměv
   Návrat  
silverMB6 je teď offline  silverMB6
1 háčko
PříspěvekZaslal: 10.6.2014 , 21:43   Citovat  

na anglana vti urcite pasuje naba z itr a civica eg
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
5 háček
PříspěvekZaslal: 11.6.2014 , 8:53   Citovat  

Neairbagovou nábu na airbagový auto v žádným katalogu nedohledám, takže budeš muset změřit tisícihran a z toho se pak dá vycházet dál, ale asi nebudu mít žádnou pasující nábu. V Praze to s tebou můžu vyzkoušet.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 15.3.2015 , 16:38  Naposledy upravil Minor dne 17.12.2015 , 13:19, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Mc.Master150 napsal:
ahoj potreboval bych nabu s volantem na a5g 1996 r.v naslo by se neco ?

Ahoj, já nevím. Máš airbag?
U takhle "novejch" aut toho podle katalogu většinou moc nedohledám, v Praze s tebou můžu pár náb a volantů vyzkoušet.
Pokud je průměr tisícihranu 16mm, tak na to žádnou nábu nemám
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 31.3.2015 , 15:59   Citovat  

Takhle vypadá, má divnou rozteč se 3 dírami, ale díky tomu se dá převrtat na 5 nebo 6 děr podle potřeby. Je nepoužitá, jen jsem ji asi s někým zkoušel na autě.
V Praze to se tebou můžu taky vyzkoušet přímo na autě.
Nic lepšího asi nevymyslím.

atiwe A4G - 01.jpg

atiwe A4G - 01.jpg, 92.58 kB

atiwe A4G - 02.jpg

atiwe A4G - 02.jpg, 98.01 kB

atiwe A4G - 03.jpg

atiwe A4G - 03.jpg, 100.4 kB

atiwe A4G - 04.jpg

atiwe A4G - 04.jpg, 52.55 kB
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 3.11.2015 , 22:30   Citovat  

Selm, kůže, průměr 33, s nábou na crx 2G a civica 4G, dobrý stav, žlutá barva trochu zašlá.
Cena s nábou 1500.

selm 33 1.jpg

selm 33 1.jpg, 174.23 kB

selm 33 2.jpg

selm 33 2.jpg, 136.03 kB
   Návrat  
mono je teď offline  mono
PříspěvekZaslal: 21.10.2016 , 21:54   Citovat  

Ahoj, měl bych prosbu jesli bude pasovat nějaká nába na CR-V I, případně z čeho? V CR-V mám airbag, ale kdyby to šlo tak bych bral volant i bez něj. Děkuji za info
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
5 háček
PříspěvekZaslal: 21.10.2016 , 22:00   Citovat  

Bohužel ti neumím odpovědět. Jak píšu už v prvním příspěvku:
"Na řadu otázek, jestli by to či ono sedělo tam či onde neumím odpovědět. Problém bývá u novějších aut s velikostí tisícihranu, který je větší než u starších modelů. Druhá věc je, že nába, která není určená na daný model, může sice sedět na tisícihran, ale nemusí dobře pasovat vůči plastům okolo volantu. A třetí věc je, že pokud má auto airbag, v katalogu neairbagových náb ho nedohledám." A "Správně bys musel shánět airbagovou nábu, ale ty jsou drahý jak prase a nikdy jsem žádnou neměl. Pak je možnost airbag odpojit a použít nábu pro nějaký starší model, co airbag neměl, jenže tam pak není z čeho vycházet a musí se prostě zkoušet, co tam padne. V Praze s tebou můžu vyzkoušet na tvém autě."
   Návrat  
Lookas je teď offline  Lookas
PříspěvekZaslal: 1.3.2017 , 16:07   Citovat  

Ahoj hele a co nějaky OEM volanty? A7G po face?
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 1.3.2017 , 21:41   Citovat  

Lookas napsal:
Ahoj hele a co nějaky OEM volanty? A7G po face?

Bohužel. Vše s airbagy jde mimo mě.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 14.2.2020 , 10:08   Citovat  

Volant momo, kůže, průměr 30 cm. Pokud někdo umí s barvami na kůži, může ještě nadělat dost parády.

momo modročerný 30 1.jpg

momo modročerný 30 1.jpg, 104.59 kB

momo modročerný 30 2.jpg

momo modročerný 30 2.jpg, 72.08 kB
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 14.2.2020 , 10:13   Citovat  

Kožený volant Momo, průměr 36, s nábou momo na crx 2G/C4G (takže stačí jen nasadit na volantovou tyč a jet).
Velmi pěkný stav.
Cena 2500. Praha.

Momo 36 kožený s nábou crx.jpg

Momo 36 kožený s nábou crx.jpg, 112.47 kB
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Minorova volantérie a řadičkárna
Fórum: Prodám díly
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: