Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vaha remenic na D serie - vysledky
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 2
josefosmy je teď offline  josefosmy
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 16.7.2019 , 14:41   Citovat  

Jen pro zajimavost se podelim o dnesni vazeni.

Seriove remenice na D serii

3 drazkova = 2800g
1 drazkova = 750 g

Ta jednodrazkova je pouzita z C4G 1.3 karbec
Nutno koupit novy remen na 1.3

Pocitove auto trosku nabralo na kroutaku. Do kopce kde jezdim na 4.rychlost auto prestalo ztracet a jelo konstatne dal. Honda
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Mickey Mouse je teď offline  Mickey Mouse
1 háčko
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 16.7.2019 , 23:06   Citovat  

Tak to je dobrý rozdíl je to dobrý .Pokud by jsi potřeboval 3 drážky, ale sháněl lehkou řemenici, tak si sežeň tuhle- z d15b,váha nějakých cca 1300 gramů a můžeš mít i servo Velmi šťastný

20190402_164626.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
20190402_164626.jpg, 2.41 MB

20190402_164622.jpg

20190402_164622.jpg, 2.88 MB

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
FastCivic je teď offline  FastCivic
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 17.7.2019 , 8:22   Citovat  

Mickey Mouse napsal:
Tak to je dobrý rozdíl je to dobrý .Pokud by jsi potřeboval 3 drážky, ale sháněl lehkou řemenici, tak si sežeň tuhle- z d15b,váha nějakých cca 1300 gramů a můžeš mít i servo Velmi šťastný

Jenže tahle řemenice je jen na 4g kde je na servo klinovy řemen. A 5g už má drážkovy.
A na 6g by tahle řemenice nešla vůbec, má už celkově jiný tvar.

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 17.7.2019 , 9:33   Citovat  

Tak to je dobré vědět OK .6g má uchycení řemenice 6-ti hran,to vím, ale myslel jsem,že Déčko ze 4 a5 serie má navzájem použitelné díly.No jo,člověk se pořád něco učí Velmi šťastný

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 17.7.2019 , 10:31   Citovat  

Ja mam prave bezservo rizeni a celou dobu jsem zbytecne vozil s sebou 3 drazkou HaHaaa
Takze ted uz mam vyreseno. Dalsi na rade bude setrvak.

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 17.7.2019 , 10:59   Citovat  

A co v tom máš za motor?Pokud d16a6,koukni po sacím manifoldu z crx,nestojí moc peněz a také přidá nějaký ten koník/celkově ti změní průběh motoru,pokud v tom máš dvoubod,zvolil bych předělání na 4bod,nejjednodušší cesta na zvýšení výkonu

5 háček
0
PříspěvekZaslal: 17.7.2019 , 11:03   Citovat  

Mickey Mouse napsal:
A co v tom máš za motor?Pokud d16a6,koukni po sacím manifoldu z crx,nestojí moc peněz a také přidá nějaký ten koník/celkově ti změní průběh motoru,pokud v tom máš dvoubod,zvolil bych předělání na 4bod,nejjednodušší cesta na zvýšení výkonu

Manifold z DOHC CRX nepasuje na D15/D16 SOHC Úsměv

5 háček
0
PříspěvekZaslal: 17.7.2019 , 11:09   Citovat  

Taky jsem vážil nějaké řemenice :

D15B2 C4G 1600g
D15Z8 C6G 3500g (!)
Lehká zlatá C5G 896g

img_20161110_203204_150.jpg

img_20161110_203204_150.jpg, 2.08 MB

img_20161110_202940_329.jpg

img_20161110_202940_329.jpg, 1.33 MB

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 17.7.2019 , 11:52   Citovat  

FastCivic napsal:
Manifold z DOHC CRX nepasuje na D15/D16 SOHC Úsměv

Když mi bylo 20,má první honda byla 5g,rv1994 1.3i.Jelikož mi to výkonově nestačilo,auto si vzal do parády známý.šel tam swap d16a6, načipovaná ecu pm7,lehký setrvak, keramická spojka,do zadu kotoučová náprava a sání tam bylo z crx 2g.Nevím jak ho tam nacpali,jestli bylo zapotřebí nejakých úprav, tenkrát jsem byl rád,že jsem si zvládnul sám vyměnit olej pořádnej výtlem .Ale měl jsem to tam,byla to neuvěřitelná stíhačka.Pak jsem ji po nějaké době prodal,a chlapík ji po necelém měsíci poslal mezi stromy takovým stylem,že se z ní zachoval akorát volant... Bueee Bueee

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 17.7.2019 , 15:45   Citovat  

Mam v tom D15B2 s Vtec hlavou z 1.6 Esi, nerezovy svody omotany termo paskou.

No a popravde se ted rozmejlim jakou cestou jit dal. Budto dam odlehceny setrvak a pokracenou prevodovku nebo tam hodit rovnou 2.2 110kw z Accorda (nejdostupnejsi motor)

U toho Decka se mi libi jak se hezky toci, ale chybi tomu kroutak. Ta 2.2 je zas takovej trosku opak, ale v ty lehky kastli to muze litat dobre. Tak nevim no, jsem na vazkach Velmi šťastný

94EJ★1 je teď offline  94EJ★1
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 17.7.2019 , 17:09   Citovat  

hoši koukal jsem že když se daji PM7 pisty z crx 2g do sohc vtec motoru... to leti jak debil cože cože ?

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 17.7.2019 , 18:09   Citovat  

No tak pokud uvažuješ takhle,tak na Bazoši někdo prodává civic 5g s H22 (atr),na dodělání a na přihlášení, nebo jako celek na díly. Stálo by to za to,budeš mít navíc celou kastli a hrooomadu nahradních dílů

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 17.7.2019 , 18:18   Citovat  

94EJ★1 napsal:
hoši koukal jsem že když se daji PM7 pisty z crx 2g do sohc vtec motoru... to leti jak debil cože cože ?

Do sohc vtec jsou ještě lepší z d16a6-mají malinko větší zdvih (odzkoušeno na d16z6),komprese 11,něco:1 ,takže slušné.

neewman je teď offline  neewman
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 17.7.2019 , 18:49   Citovat  

[quote="Mickey Mouse"]Do sohc vtec jsou ještě lepší z d16a6-mají malinko větší zdvih (odzkoušeno na d16z6),komprese 11,něco:1 ,takže slušné.[/quote]

PM7 resp. P29 jsou pisty s nejvyssi kompresi na D serii,PM6 jsou sice vic jak P28 v D16Z6,ale PM7 jsou top. Na D16A6 se dostanes s plechem na cca 11:1 a na D16Z6 diky mensimu spalovaku na cca 12:1.

Vyska pistu je teda odlisna PM7-29mm, PM6-29.5mm.

Aktualne zajizdime projekt D16A6 s plechem a pisty PM7+snizena hlava a ma to krasny zatah ve spodnim spektru a od 4500 kopanec,ale pres 5500 to netoci nez si vse sedne. A druhy projekt je D16A6 s P29 76mm pisty,plech a D16Y7 hlava s kompresi 12.5-13:1 na autokros.

PM7 pisty jsou financne idealni na NA projekt s vtecovou hlavou a lepsi vackou,jelikoz vacky stage 2 a vyssi lepe pracuji s vyssi kompresi.

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 17.7.2019 , 20:22   Citovat  

Až takový koumák nejsem,ale super rady je to dobrý .Teď jedna technická: jak a kde,resp.kdo nebo u koho jsis nechal vyvrtat diru na mazání vtecu na tom d16a6 bloku?Děkuji

mad_zed je teď offline  mad_zed
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 17.7.2019 , 21:09   Citovat  

Da se pouzit tento kalkulator.Je pomerne presny,casto pouzivam. tudy odkaz jedina nevyhoda je,ze kdyz vezmes hlavu treba o 0,6mm,tak to musis prepocitat na palce.

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 17.7.2019 , 21:14   Citovat  

neewman napsal:
PM7 pisty jsou financne idealni na NA projekt s vtecovou hlavou a lepsi vackou,jelikoz vacky stage 2 a vyssi lepe pracuji s vyssi kompresi.

Jen dodam,ze souhlasim.Zvyseny kompresni pomer nad 10-10.5 bez vacky,ktera nema delsi dobu otevrene ventily je celkem zbytecne Úsměv .

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 17.7.2019 , 21:18   Citovat  

Mickey Mouse napsal:
swap d16a6, a sání tam bylo z crx 2g.Nevím jak ho tam nacpali,jestli bylo zapotřebí nejakých úprav

No tak tohle by me docela zajimalo,kdyz to sani ma uplne jine uchyceni a jinak sedi kanaly na hlavu.Nemel bys fotku motoru?

Byl jsem ti to ted nafotit.Tesneni je pro SOHC,takze i d16a6,d15b2,atd,atd.Motor a sani,ke kteremu tesneni prikladam je DOHC z CRX,takze d16a8,a9,z5.

IMG_20190717_200439.jpg

IMG_20190717_200439.jpg, 116.51 kB

IMG_20190717_201444.jpg

IMG_20190717_201444.jpg, 87.44 kB

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 17.7.2019 , 21:41   Citovat  

mad_zed napsal:
No tak tohle by me docela zajimalo,kdyz to sani ma uplne jine uchyceni a jinak sedi kanaly na hlavu.Nemel bys fotku motoru?

Byl jsem ti to ted nafotit.Tesneni je pro SOHC,takze i d16a6,d15b2,atd,atd.Motor a sani,ke kteremu tesneni prikladam je DOHC z CRX,takze d16a8,a9,z5.

Kluci,já se s vámi nehádám Velmi šťastný .Je to už 13 let zpět, fotku bohužel nemám. To byla informace, kterou jsem dostal,když mě zajímalo, co s tím vlastně provedli,že je z toho stíhačka. Jestli uřízli manifoldy a napasovali nějak na sebe sací d5 a přírubu a6 netuším. Je možné, že mě jen nakecali nějakou blbinu,aby ze mě vytáhli víc peněz za úpravu.Ja říkám, je to již 13 let a moje předchozí auto byl renault clio,takže jsem v té době věděl o autech úplný wc

neewman je teď offline  neewman
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 17.7.2019 , 21:55   Citovat  

[quote="Mickey Mouse"]Až takový koumák nejsem,ale super rady :gut: .Teď jedna technická: jak a kde,resp.kdo nebo u koho jsis nechal vyvrtat diru na mazání vtecu na tom d16a6 bloku?Děkuji[/quote]

Na D16 se nic nevrta,vtec je ovladany z mazaciho kanalu hlavy...jen je asi potreba vyndat restriktor co je u D16A6 umisteny v kanalu.

Jen u B18B a B20 se musi tahat externe hadice s olejem od filtru do hlavy,protoze neni kanal na vtec v bloku.

5 háček
0
PříspěvekZaslal: 4.8.2019 , 13:55   Citovat  

C6G řemenice oem vs odlehčená

IMG_20190127_190341.jpg

IMG_20190127_190341.jpg, 2.67 MB

IMG_20190122_135717.jpg

IMG_20190122_135717.jpg, 2.31 MB

RASTA je teď offline  RASTA
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 4.8.2019 , 14:32   Citovat  

Mickey Mouse napsal:
Kluci,já se s vámi nehádám Velmi šťastný .Je to už 13 let zpět, fotku bohužel nemám. To byla informace, kterou jsem dostal,když mě zajímalo, co s tím vlastně provedli,že je z toho stíhačka. Jestli uřízli manifoldy a napasovali nějak na sebe sací d5 a přírubu a6 netuším. Je možné, že mě jen nakecali nějakou blbinu,aby ze mě vytáhli víc peněz za úpravu.Ja říkám, je to již 13 let a moje předchozí auto byl renault clio,takže jsem v té době věděl o autech úplný wc

všechno jde Úsměv
na D16 CRX mám sací manifold z B16A1 (přírubu jsem použil z D16Z5 a zbytek je B16A1)
stačí sehnat někoho, kdo vaří hliník, dobře říznout, zpasovat, pak "trocha" broušení a je to Velmi šťastný

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 4.8.2019 , 15:24   Citovat  

RASTA napsal:
všechno jde Úsměv
na D16 CRX mám sací manifold z B16A1 (přírubu jsem použil z D16Z5 a zbytek je B16A1)
stačí sehnat někoho, kdo vaří hliník, dobře říznout, zpasovat, pak "trocha" broušení a je to Velmi šťastný

A prosímtě,jak se chová ta z5 s tím manifoldem b16?Jde mi o průběh střední/vyšší otáčky (4-8tis).Mám v crx D16a8 a přemýšlím nad nějakým tím vylepšením výkonu.Momentálně mám pouze svody(4/2/1),dekat,keramiku,řemenici,nějaký chip od spoon spotrs,a kamarád si trochu hrál s ventily Velmi šťastný Velmi šťastný .Celkově to vůbec nejede špatně,ale tak člověk by chtěl víc Se stydím .Hlavně se z ní stává vážně jen víkendovka,a ještě za chvíli budu táta, takže to bude tak 2x za měsíc se s ní někde proletět, tak ať to aspoň stoji za to pořádnej výtlem .Děkuji za jakoukoli radu

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 4.8.2019 , 15:30   Citovat  

Jo to jsem u tebe viděl,ale cpat na d16 b16 klapku a vzdusnik je u neupraveného,serioveho motoru zbytečný luxus, kromě toho,že to bude mít lepší zvuk.výhoda je ještě,že po tom rozříznutí se dostaneš na to pěkně vyleštit kanály do vzdusniku.
U tebe je to jinde,ze Velmi šťastný

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 4.8.2019 , 15:41   Citovat  

mad_zed napsal:
Jo to jsem u tebe viděl,ale cpat na d16 b16 klapku a vzdusnik je u neupraveného,serioveho motoru zbytečný luxus, kromě toho,že to bude mít lepší zvuk.výhoda je ještě,že po tom rozříznutí se dostaneš na to pěkně vyleštit kanály do vzdusniku.

Nechápu. To s těma kanalama chapu,ale to že u mě je to jinde,a že jsi to u mě viděl .Céro bylo k vidění někde na srazu naposled vloni na panenském týnci,kde jsem roztrhal lamelu na hadry Velmi šťastný Velmi šťastný

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 4.8.2019 , 16:53   Citovat  

Já to psal na Rastu,ten má dost úprav.Jeho projekt jsem viděl.Nez jsem to napsal,tak přibyl tvůj koment.

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 4.8.2019 , 17:47   Citovat  

mad_zed napsal:
Já to psal na Rastu,ten má dost úprav.Jeho projekt jsem viděl.Nez jsem to napsal,tak přibyl tvůj koment.

Jó takhle Velmi šťastný .No tak to každopádně. Ta rastovo crx,sice osobně jsem neviděl, ale už jen podle videí,to rozhodně není sériovka pořádnej výtlem .Já ji koupil z německa, v rámci započatého,naštěstí nedokončeného německého "tuningu",takže se ještě dala zachránit.Ale mám model předface, takže originál nárazníky, to je celkem Mr. Green nesehnatelné zboží, tak jsem sehnal poface,přístrojovka ta byla rozvrtaná,tak šla taky poface(kulatá),musela se předělat elektrika (výstražné blinkry atd),zadní ramena,ty byli v háji,takže také poface,no a po tomhle všem jsem si řekl,že to nebude sranda hodit do série, tak si ji dělám podle sebe,takzvaně na míru. Zatím jediný přešlap vedle,bylo předělání řazení na tzv.zkrácené.Řadička z ebaye a celé to uložení k tomu fungovalo dohromady asi 10tkm,než začala mít vůli a vyklat se.Doufám,že ji ještě stihnu přehodit zpět za originál. Jinak crx zatím top honda č1,co jsem kdy řídil.Sice trochu nákladné (repase,renovace,hokus pokus atd Velmi šťastný ),ale ten pocit,když doháním tatínky v rs ovcích k šílenství pořádnej výtlem je prostě neposatelný.Ale stejně bych uvítal nějakého koníka navíc... Momentálně mám vyhlídlé ještě snížené těsnění pod hlavu,a pokud to vyjde tak redukci na ecu a nechat si na míru upravit p28.Ale to je zatím ve hvězdách, momentálně jdou totiž investice do připravy na dítě-úprava bytu atd.Bohužel totiž nejsem milionář Bueee

RASTA je teď offline  RASTA
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 4.8.2019 , 17:50   Citovat  

Mickey Mouse napsal:
A prosímtě,jak se chová ta z5 s tím manifoldem b16?Jde mi o průběh střední/vyšší otáčky (4-8tis).........

těžko říci Velmi šťastný změřené to nemám a vzhledem k tomu, co vše se na autě dělalo, tak se nedá určit jakou mírou přispěl samotný manifold to mi hlava nebere

mad_zed napsal:

to je pravda Velmi šťastný
také se dá výborně slícovat příruba s kanálama v hlavě Mrk
vtipné je, že jsem to předělával kvůli mrtvýmu TPSku HaHaaa

a už by jsme měli přestat s těma offtopic Se stydím

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 4.8.2019 , 18:00   Citovat  

To je fakt.Sorry za vybočení od tématu.Já nakonec vyřešil lehkou řemenici na céro touto,myslím, že z D15b2,no a jelikož se kus uštípnul a naštěstí na crx mám pouze řemen na altík,tak mi jí kamarád na soustruhu stočil a vyvážil tak,že zbyly pouze drážky na řemen altíku.Váha skoro nulová.Zkusím někde najít foto po vysoustružení. Měl jsem strach,co vydrží, aby nepraskla,ale zatím v poho.

20190402_164629.jpg

20190402_164629.jpg, 3.41 MB

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 15.8.2019 , 16:47   Citovat  

Našel jsem svoje staré téma,kde mě nikdo neodpověděl tudy odkaz
Jsou tam váhy.

A ještě přidám jednu,ale to je dvoudrazka bez serva s d16z5.Ma damper a váží 2820g.

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vaha remenic na D serie - vysledky
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina